Nahrávám video

10. únor 2017

Obsah dílu

Zahájení filmového Berlinale — Generální rekonstrukce Vinohradského divadla — Studenstká tvorba na výstavě Material 307 — Vítěz ceny Vinyla — Ceny Vinyla — Festival Meltdown — Křížová cesta Jaroslava Malíka — Eva Green jako Virginie Woolfová — Kreslené dějiny Liberce — Královna soulu odchází do pěvecké penze

Části dílu

00:38
Zahájení filmového Berlinale
  Berlinale má pověst festivalu s politickým nábojem. A platí to i letos. Svým projevem kritizujícím amerického prezidenta Donalda Trumpa to při včerejším slavnostním zahájení připomněl i berlínský primátor Michael Müller.
  02:32
  Generální rekonstrukce Vinohradského divadla
   Vinohradské divadlo v Praze projde kompletní rekonstrukcí až za miliardu korun. Především potřebuje výměnu jevištní technologie, která je devadesát let stará. Peníze poskytne hlavní město z přebytku rozpočtu.
   05:43
   Studenstká tvorba na výstavě Material 307
    Točí videa, zapojují matematické vzorce a hrají si s barvami jinde než na plátně. Mladí umělci z ateliéru malby Vysoké školy umělecko-průmyslové pod vedením Jiřího Černického hledají limity této výtvarné techniky. Vystavují v centru současného umění DOX.
    07:30
    Vítěz ceny Vinyla
     Cenu Vinyla za nejlepší desku loňského roku získal Ondřej Holý alias dné. Porota šestého ročníku soutěže ocenila jeho debutové album s názvem These Semi Feelings, They Are Everywhere.
     08:45
     Ceny Vinyla
      Hosty Událostí v kultuře jsou organizátoři ankety Prokop Holoubek a Tomáš Kelar.
      11:59
      Festival Meltdown
       Už dvakrát oznámila, že nadobro odchází do hudebního důchodu, přesto rapperka Mia představila další videoklip. Kritizuje v něm mimo jiné i záměr prezidenta Donalda Trumpa postavit na hranicích Spojených států s Mexikem zeď.
       12:44
       Křížová cesta Jaroslava Malíka
        Ostravský fotograf Jaroslav Malík vystavuje Křížovou cestu. V originálních fotomontážích používá motivy z Bible, a přesto jsou jednotlivá zastavení v galerii Fiducia jeho velmi osobitým pohledem do rodinné minulosti.
        14:48
        Eva Green jako Virginie Woolfová
         Francouzskou herečku Evu Green letos čeká role slavné Virginie Woolfové. V biografickém filmu Vita a Virginie se tvůrci vrací k milostnému citu uznávané literátky ke spisovatelce a básnířce Vitě Sackville Westové.
         15:20
         Kreslené dějiny Liberce
          Kreslíř, humorista a bývalý sáňkař Petr Urban přiblíží svými obrázky historii Liberecka, a to i těm nejmenším. Připravuje totiž komiksovou příručku, která má pobavit i poučit. Za nápadem stojí společnost Archa 13 podporující záchranu památek na Liberecku.
          17:25
          Královna soulu odchází do pěvecké penze
           Aretha Franklin začala zpívat ve svých čtrnácti letech, prodala více než 75 miliónů alb, je držitelkou osmnácti cen Grammy a svým vystoupením ozdobila inaugurace tří amerických prezidentů.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           11. únor 2017

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám