18 minut

5. únor 2017

Obsah dílu

Unikátní nově nalezené pořady ČT — Světová premiéra novocirkusové company Le Quatriéme Corollaire — Heymoonshaker hrají v Praze — Před komiksem - kniha o jeho počátcích — 400 let staré divadlo ožívá — Nová naděje pro nádraží v Děčíně — Nová deska Vypsané fixy po třech letech — Optické iluze Vladimíra Houdka — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:38
Unikátní nově nalezené pořady ČT
  Šťastná náhoda stála za objevením dvou unikátních pořadů ze šedesátých let. Vyhlášení zlatého slavíka za rok 1966 a záznam části představení divadla Semafor - Básníci a sedláci z roku 1970.
  03:16
  Světová premiéra novocirkusové company Le Quatriéme Corollaire
   Fear of Umbrellas. Spojení nového cirkusu a bojového umění. Premiéru francouzské novocirkusové company Le Quatriéme Corollaire uvedl pražský prostor Cirku La Putyka Jatka 78. Autorem, režisérem a choreografem je tanečník a akrobat Marc Brillant.
   04:53
   Heymoonshaker hrají v Praze
    05:37
    Před komiksem - kniha o jeho počátcích
     Rozhovor s Tomášem Prokůpkem, spoluautorem knihy Před komiksem.
     10:04
     400 let staré divadlo ožívá
      V neděli pátého února 1617, tedy na den přesně před čtyřmi sty lety měla premiéru opera Phasma Dionysiacum Pragense - tedy Pražské zjevení dionýské. Jak toto představení oživit?
      12:05
      Nová naděje pro nádraží v Děčíně
       Kdysi to bývalo nejvýznamnější české pohraniční nádraží. Sto let je ale opuštěné. Teď mají východní nádraží v Děčíně zachránit studenti. Měl by tu vzniknout výzkumný areál dopravní fakulty ČVUT.
       13:40
       Nová deska Vypsané fixy po třech letech
        Nové album vydává po třech letech rocková skupina Vypsaná fixa. Jeho název oficiálně neprozradila a skryla ho do osmisměrky, která je na obalu desky. Všechny skladby nabídla ke stažení za dobrovolnou částku.
        14:27
        Optické iluze Vladimíra Houdka
         Optické iluze, ve kterých se střetává realita s abstrakcí. Tak se dá popsat práce držitele Chalupeckého ceny Vladimíra Houdka. Když je nespokojený s výslednou podobou obrazu, tak ho jednoduše zničí.
         16:26
         Kultura v příštím týdnu
          Hned v úterý prozradí svůj program festival Febiofest. Ten pak začíná 23. března v Praze a pokračuje v dalších třinácti městech. Stejný den Zlínské divadlo odehraje derniéru kabaretu Ovčáček čtveráček, a to v pražských Bohnicích.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          6. únor 2017

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám