18 minut

24. listopad 2016

Obsah dílu

Co domluvil ministr kultury s premiérem — Scorceseho nový film Silence: adept na Oscara — Adriena Šimotová a její místo v kontextu výtvarného umění — Otisky Adrieny Šimotové — Restaurovaný snímek Intimní osvětlení — Pan Darcy podle pražského Národního divadla — Kapela Rammstein vystoupí v pražském Edenu — Zahájení Festivalu francouzského filmu — Český animovaný snímek v nominaci na Oscara — Avantgardní výstava fotografa Jamomíra Funkeho v Leice — Vzpomínkový koncert "Petr Hapka žije!"

Části dílu

00:35
Co domluvil ministr kultury s premiérem
  Ministr kultury Daniel Herman má dál podporu premiéra Bohuslava Sobotky. Šéf vlády to potvrdil po dnešní bilanční schůzce.
  01:50
  Scorceseho nový film Silence: adept na Oscara
   Režisér Martin Scorcese ukázal záběry z nového filmu Silence, tedy Ticho. Podle britského deníku Guardian jde o jasného adepta na Oscary. Příběh ze 17. století se odehrává na japonských ostrovech, kam přicházejí dva jezuité.
   02:28
   Adriena Šimotová a její místo v kontextu výtvarného umění
    To je téma konference, která v těchto dnech probíhá v pražském Karolinu. Významná česká česká malířka, grafička a sochařka zemřela před třemi lety.
    04:30
    Otisky Adrieny Šimotové
     Rozhovor s malířem Josefem Bolfem.
     08:37
     Restaurovaný snímek Intimní osvětlení
      Po karlovarském festivalu jde do kin restaurovaný snímek Intimní osvětlení. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera z roku 1965 byl zařazený mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob.
      08:59
      Pan Darcy podle pražského Národního divadla
       Národní divadlo vsadilo na Pýchu a předsudek. Poprvé tak první scéna uvede dramatizaci slavného románu Jane Austenové. Příběh o pokrytectví a přetvářce a především velkých citech, nastudoval umělecký šéf Daniel Špinar.
       11:04
       Kapela Rammstein vystoupí v pražském Edenu
        Rammsteini zahrají v květnu v pražském Edenu. Jedna z nejznámějších německých kapel se do Česka vrací po víc než pěti letech.
        11:36
        Zahájení Festivalu francouzského filmu
         Drama o ukradeném tanci dnes v Praze zahájí každoroční podzimní filmovou událost – Festival francouzského filmu. Na jeho devatenáctém ročníku čeští diváci uvidí víc než 50 snímků.
         14:56
         Český animovaný snímek v nominaci na Oscara
          Traktorista, alkohol a mrtvola - i takový příběh může mít šťastný konec. Teď bude dokonce soutěžit o Oskara za krátký animovaný snímek.
          15:21
          Avantgardní výstava fotografa Jamomíra Funkeho v Leice
           Leica Gallery Prague představí vybraná díla zakladatele české moderní fotografie Jaromíra Funkeho. U příležitosti 120 let od jeho narození ukáže galerie nejvýznamnější část jeho tvorby.
           17:09
           Vzpomínkový koncert "Petr Hapka žije!"
            Druhé výročí smrti Petra Hapky opět připomene koncert s názvem Hapka žije. Jeho skladby přijdou do pražské O2 arény zazpívat František Segrado, Richard Krajčo nebo Lenka Nová.
            Přehrát celé video
            Stopáž18 minut
            Další díl
            25. listopad 2016

            Přehled dílů

            Stopáž13 minut

            24. červen

            Komora architektů ocenila Evu Jiřičnou — Nick Cave s kapelou na Metronome festivalu — UKázka nového filmu režisérky Beaty Parkanové — Krátké zprávy z kultury — Džínové obrazy Františka Matouška — Mezinárodní divadelní festival Regiony v Hradci Králové — Hudební festival Glastonbury

            24. 6. 2022 na ČT art
            Stopáž20 minut

            23. červen

            Světové hvězdy na pražském Výstavišti — Tata Bojs na festivalu Metronome — Co chystá festival dokumentů v Jihlavě — Kyjevský soubor na scéně divadla Komedie — Archiv Milana Kundery míří do Brna — Česká cena za architekturu — Krátké zprávy z kultury — Rychlé šípy v ukrajinštině — Autorka Příběhu lvice Elsy jako malířka — Stezka po památkách česko-polského pohraničí — Film Elvis v českých kinech

            23. 6. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            22. červen

            Open Air koncert České filharmonie — Začíná festival Metronome — Začal festival Arena — První punkový pomník v Čechách — Smutek sluší Elektře — Krátké zprávy z kultury — Olomouc žije

            22. 6. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            21. červen

            Mezinárodní festival v Karlových Varech — Nový ředitel Pražského jara — Italské westerny v knize — Prague Proms — Krátké zprávy z kultury — Laterna Fest — Stefan Milkov vystavuje v Rožnově pod Radhoštěm

            21. 6. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            20. červen

            Ročenka architektury — Výstava prací studentů AVU — Křest knihy o Karlu Schwarzenbergovi — Klasika od Erbena pro současné děti — Krátké zprávy z kultury — Mendelův plácek v Lipníku nad Bečvou

            20. 6. 2022 na ČT art
            Stopáž13 minut

            19. červen

            Kniha a dokument o Ivu Pospíšilovi — Nová inscenace Činoherního klubu — Ukázka filmu Il Boemo — Začala výstava Documenta — Malý zájem o Divadení léto v Plzni — Krátké zprávy z kultury — Pocta Karlu Gottovi

            19. 6. 2022 na ČT art

            Události v kultuře na sociálních sítích

            Napište nám