Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Připomínka osmdesátin Václava Havla

Koncert, výstava a filmové projekce – pražský palác Lucerna právě teď připomíná nedožité osmdesátiny Václava Havla. Vyvrcholily tak vzpomínkové akce, které v uplynulých týdnech zaštítila Knihovna Václava Havla ve spolupráci s Amnesty International.

Headlines

Přehled zpráv

Pocta Václavu Havlovi v Lucerně

Živý vstup Terezy Willoughby a hudebníka Martina Přikryla

Literární festival pro mládež

První literární festival pro mládež v Česku. Humbook umožnil poznat tvorbu knih, ale taky setkání s hvězdami literárního světa.

Šansoniérka Mireille Mathieu v Praze

Šansoniérku přirovnávají k Edith Piaf, její kariéra ale obstojí sama o sobě. Během svého působení Mireille Mathieu spolupracovala například s Charlesem Aznavourem nebo Johnnym Hallydayem.

Slabikář pro africké děti

Země, na které je vidět nespravedlnost tohoto světa. Tak popisují Středoafrickou republiku umělci David Böhm a Jiří Franta. Na zdech tamní základní školy vytvořili interaktivní didaktické kresby.

Pocta Václavu Havlovi v Lucerně

Živý vstup Terezy Willoughby a spisovatele Jáchyma Topola

Vizuální umění pařížského umělce Philippa Parrena

Film, zvuk, video, sochařství i vizuální umění - záběr pařížského umělce Philippa Parrena je široký – stejně jako jeho nová výstava Anywhen v Turbínové hale londýnské Tate Modern.

Kandidátka na ředitelku Akademie věd

V čele Akademie věd by mohla příští rok stanout žena. Jedinou kandidátkou na nejvyšší post je jednašedesátiletá biochemička Eva Zažímalová.

System of a Down vystoupí v Praze

Čeští fanoušci tvrdé rockové hudby si zopakují vysněný zážitek, kterého se poprvé dočkali před třemi lety. Do Prahy se opět chystá přijet americká skupina System of a Down.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2016
 L ST AD