1. říjen 2016

Obsah dílu

Bohatý progam Dne architektury — Den architektury — Akce Otevřené náměstí — Evropský film roku — Vrcholí festival Zlatá Praha — Koně jako symbol migrace — Retrospektivní výstava Tin Tina — Na lovu knih

Části dílu

00:37
Bohatý progam Dne architektury
  Prozkoumat zapomenuté stavby, ale i objevit architektonické zajímavosti umožňuje tento víkend Den architektury. Letos se koná ve více než šedesáti českých městech.
  02:43
  Den architektury
   Rozhovor s Marcelou Steinbachovou, organizátorkou projektu Den architektrury
   06:21
   Akce Otevřené náměstí
    Jindy nepřístupné prostory nabídl ve svém programu také třetí ročník akce nazvané Otevřené náměstí. V centru Prahy chce ukázat, že náměstí Jana palacha není jen prostorem plným turistů.
    08:13
    Evropský film roku
     Přesně v polovině je aktuální hlasování diváků o nejoblíbenější evropský film letošního roku. Mezi dvanácti nominovanými je namátkou bondovka Spectre nebo životopisné drama Dánská dívka.
     09:08
     Vrcholí festival Zlatá Praha
      Zlatá Praha vrcholí. Na Nové scéně Národního divadla začne už za pár minut slavnostní udílení festivalových cen. Přehlídku filmů o hudbě, tanci a divadle doprovázela nejrůznější vystoupení a koncerty.
      12:29
      Koně jako symbol migrace
       Migrace – téma, které ovládlo celou Evropu a částečně ji rozdělilo, zaujalo i mnohé umělce. Po Aj Wej-wejovi je to třeba mexický sochař Gustavo Aceves.
       14:26
       Retrospektivní výstava Tin Tina
        Slavná komiksová postava Tin Tin se dočkala vlastní retrospektivní výstavy. Začala v pařížském Grand Palais a je věnována především jejímu autorovi, belgickému výtvarníku Georgesovi Rémimu.
        14:57
        Na lovu knih
         Říkají si lovci a na svoje trofeje jsou náležitě pyšní. Ale pozor: Belgičané sice propadli hře, která vychází z aktuálního fenoménu, jen místo lovení pokémonů ukrývají a hledají knihy.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         2. říjen 2016

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám