Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Bohatý progam Dne architektury

Bohatý progam Dne architektury

Prozkoumat zapomenuté stavby, ale i objevit architektonické zajímavosti umožňuje tento víkend Den architektury. Letos se koná ve více než šedesáti českých městech.

Den architektury

Den architektury

Rozhovor s Marcelou Steinbachovou, organizátorkou projektu Den architektrury

Akce Otevřené náměstí

Akce Otevřené náměstí

Jindy nepřístupné prostory nabídl ve svém programu také třetí ročník akce nazvané Otevřené náměstí. V centru Prahy chce ukázat, že náměstí Jana palacha není jen prostorem plným turistů.

Evropský film roku

Evropský film roku

Přesně v polovině je aktuální hlasování diváků o nejoblíbenější evropský film letošního roku. Mezi dvanácti nominovanými je namátkou bondovka Spectre nebo životopisné drama Dánská dívka.

Vrcholí festival Zlatá Praha

Vrcholí festival Zlatá Praha

Zlatá Praha vrcholí. Na Nové scéně Národního divadla začne už za pár minut slavnostní udílení festivalových cen. Přehlídku filmů o hudbě, tanci a divadle doprovázela nejrůznější vystoupení a koncerty.

Koně jako symbol migrace

Koně jako symbol migrace

Migrace – téma, které ovládlo celou Evropu a částečně ji rozdělilo, zaujalo i mnohé umělce. Po Aj Wej-wejovi je to třeba mexický sochař Gustavo Aceves.

Retrospektivní výstava  Tin Tina

Retrospektivní výstava Tin Tina

Slavná komiksová postava Tin Tin se dočkala vlastní retrospektivní výstavy. Začala v pařížském Grand Palais a je věnována především jejímu autorovi, belgickému výtvarníku Georgesovi Rémimu.

Na lovu knih

Na lovu knih

Říkají si lovci a na svoje trofeje jsou náležitě pyšní. Ale pozor: Belgičané sice propadli hře, která vychází z aktuálního fenoménu, jen místo lovení pokémonů ukrývají a hledají knihy.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2016
 L ST AD