18 minut

21. září 2016

Obsah dílu

Vzpomínka na Filipa Topola — Oleg Vorotnikov do vazby nepůjde — Krycí jméno Holec — 4+4 dny v pohybu — Festival v Jihlavě — Výstava plastik Radka Brousila — Architekt roku — Filmy Jiřího Menzela — Výstava Jakuba Špaňhela

Části dílu

00:38
Vzpomínka na Filipa Topola
  Českým muzeem hudby právě teď zní hudba Filipa Topola. Hudebníka a básníka, který zemřel před třemi lety, připomíná akce s názvem Nechoď sám do tmy.
  02:50
  Oleg Vorotnikov do vazby nepůjde
   Pražský městský soud ji zamítl. Na ruského disidenta je vydaný mezinárodní zatykač kvůli aktivitám protestně laděné výtvarné skupiny Vojna.
   03:12
   Krycí jméno Holec
    Kina uvedou snímek Krycí jméno Holec. Film v česko-rakouské koprodukci vznikal na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská spojka.
    05:18
    4+4 dny v pohybu
     Za deset dní startuje festival současného umění 4+4 dny v pohybu. Uvede osm zahraničních souborů pohybového divadla a uspořádá kolektivní výstavu napříč médii - od Karla Nepraše po Evu Koťátkovou.
     06:08
     Festival v Jihlavě
      Dvacátý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava bilancuje. Ve speciální sekci Jihlavský manifest uvede ikonické filmy od roku 1997.
      07:10
      Výstava plastik Radka Brousila
       Černou a bílou ve fotografii sleduje Radek Brousil. Nejedná se ale o snímky černobílé, jak by se mohlo zdát - fotografovy instalace se věnují způsobům zobrazování rozdílných odstínů pleti.
       09:17
       Architekt roku
        Rozhovor s Marcelou Steinbachovou.
        12:50
        Filmy Jiřího Menzela
         V Moskvě, Petrohradu a Nižném Novgorodu tento týden klubová kina uvádějí filmy českého režiséra Jiřího Menzela.
         15:02
         Výstava Jakuba Špaňhela
          Hřbitovy, lustry, banky i benzínové pumpy. Za 22 let se věnoval malíř Jakub Špaňhel 20 cyklům. Jeho velkoformátové obrazy se prodávají za statisíce, zastoupeny jsou v mnoha sbírkách a galeriích.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          22. září 2016

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám