18 minut

28. červen 2016

Obsah dílu

Slavnosti děl Shakespeara — Nové nastudování Adriany Bohuslava Martinů — Víc peněz pro Severečeské divadlo — Proměny Chorvatska na fotografiích — Aukce umění ve Velké Británii — Aukce umění ve Velké Británii — Podoba Jošta Moravského — Zemřel Bud Spencer

Části dílu

00:35
Slavnosti děl Shakespeara
  Zatímco loni byly letní Shakespearovské slavnosti ve znamení sebevražedné tragédie Romea a Julie, tak letos na to jdou z opačného konce. Zahajují láskyplnou komedií Večer tříkrálový.
  02:20
  Nové nastudování Adriany Bohuslava Martinů
   Hostem Událostí v kultuře je pěvkyně Simona Šaturová.
   06:07
   Víc peněz pro Severečeské divadlo
    Do pokladny ústeckého Severočeského divadla přitečou peníze. V příštích čtyřech letech to bude téměř čtvrt miliardy korun, což je o 40 milionů víc než dosud. Částka, o které rozhodli zastupitelé města a kraje, se použije především na nutné opravy budovy.
    07:42
    Proměny Chorvatska na fotografiích
     Pohlednice, které nejsou na prodej a obchodní řetězec, do kterého už nikdo nakupovat nechodí. Chorvatský fotograf Bojan Mrdženovič přivezl do ostravské galerie Fiducia soubory fotografií, které ukazují proměny společnosti i tržní ekonomiky.
     09:21
     Aukce umění ve Velké Británii
      Pro milovníky umění začal jeden z nejdůležitějších týdnů. V Londýně se draží u v Phillips, Sotheby's nebo Christie's. Ve středu otvírá své brány i největší veletrh s uměním Masterpiece.
      11:20
      Aukce umění ve Velké Británii
       Přímo v Londýně sleduje trh s uměním i Vladimír Rösel, bývalý ředitel Národní galerie v Praze, nyní privátní bankéř UniCredit Bank.
       15:16
       Podoba Jošta Moravského
        Jak přesně vypadal Jošt Moravský? Otázka, na kterou se dnes odpověď hledá těžko. Tu nejnovější nabízí Muzeum města Brna. A do výstavy přidává tvář markraběte, kterou vytiskla 3D tiskárna.
        16:50
        Zemřel Bud Spencer
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         29. červen 2016

         Přehled dílů

          

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám