31. květen 2016

Část: Výstava k 700. výročí narození Karla IV.

Obsah dílu

Dílo El Greca na české výstavě — Program filmového festivalu v Karlových Varech — Výstava k 700. výročí narození Karla IV. — Festival Dream Factory — Český vítěz klavírní olympiády — Český vítěz klavírní olympiády — Výstava děl Hieronyma Bosche — Sbírka na nový zvon katedrály — Pražské Jaro 2016

Části dílu

00:34
Dílo El Greca na české výstavě
  Klanění pastýřů - olejomalba španělského manýristy El Greca bude vůbec poprvé vystavená v Česku. Olomoucké Arcidiecézní muzeum tak slaví deset let od svého založení.
  02:44
  Program filmového festivalu v Karlových Varech
   Vlk z Královských Vinohrad nedávno zesnulého režiséra Jana Němce a Učitelka Jana Hřebejka - dva české filmy, které se utkají v hlavní soutěži na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech.
   07:09
   Výstava k 700. výročí narození Karla IV.
    Výstava připomínající osobnost a dobu císaře Karla IV. budí nebývalý zájem. Do Valdštejnské jízdárny na ni zavítalo už více než 10 000 návštěvníků.
    08:50
    Festival Dream Factory
     Shakespearův Othello, kterého Divadlo koňa a motora přivezlo v maringotce zahájil v Ostravě divadelní festival Dream Factory. Jeho organizátoři do města přivážejí to nejlepší z českých a slovenských scén.
     09:23
     Český vítěz klavírní olympiády
      Český klavírista Lukáš Vondráček dnes v belgickém Waterloo převzal první cenu mezinárodní Soutěže královny Alžběty. A to včetně odměny 25 000 eur.
      11:46
      Český vítěz klavírní olympiády
       Rozhovor s klavíristou Lukášem Vondráčkem.
       13:37
       Výstava děl Hieronyma Bosche
        Nevíme o něm skoro nic, už pět set let se ho ale úporně snažíme poznat. Byl nizozemský malíř Hieronymus Bosch náboženský heretik a pozdně středověký autor výpravných karikatur, nebo usedlý mravokárce.
        15:41
        Sbírka na nový zvon katedrály
         Skoro 4,3 mil. korun se podařilo získat na nový zvon do katedrály sv. Bartoloměje v Plzni. Projekt se tak stal nejúspěšnější veřejnou sbírkou roku 2015. Dnes to ocenili i organizátoři akce Máme vybráno.
         16:03
         Pražské Jaro 2016
          Dirigent Jiří Rožeň debutoval minulý týden v pražském Rudolfinu. Kytarista Andreas Varady nadchl posluchače včera, koncertem ve Foru Karlín.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          1. červen 2016

          Přehled dílů

           
          Stopáž13 minut

          29. březen

          Čeští skláři na přehlídce v Milánu — Galerie energetická krize — Kunderův esej v češtině — Román překladatelky Ljudmily Ulické. — Krátké zprávy z kultury — Žatec a chmelařská oblast na seznam UNESCO?

          29. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          28. březen

          Divadelní hra Přípravy na všechno — 15. Pražské Quadriennale — Rodina z USA daruje plátna Židovskému muzeu — Kati v Divadle Bolka Polívky — Azyl pro Divadlo Bolka Bolívky — Krátké zprávy z kultury — Balet Princezna Hyacinta — Hra s hvězdami: Crime Boss

          28. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          27. březen

          Nové album Depeche Mode — Grand festival smíchu — Seno, sláma, skládka — Opera o Františku Drtikolovi — Krátké zprávy z kultury — Noví Tři mušketýři

          27. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          26. březen

          Wenkův dům v Jaroměři — Smrtná neděle — Čtvrtá řada seriálu Boj o moc — Týden mučednic — Muzikál Bodyguard v pražském Karlíně — Krátké zprávy z kultury — Rekonstrukce katedrály Notre Dame

          26. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          25. březen

          Pohled obyvatel zničeného Charkova — Festival světla v Plzni — Výstava Slyším trávu růst — Festival Struny dětem — Krátké zprávy z kultury — Umělecké duo Gilbert a George otevírají centrum — Horkýže Slíže v pořadu Týden v kultuře

          25. 3. 2023 na ČT art
          Stopáž13 minut

          24. březen

          Dokument Kuciak: Vražda novináře — Popelka v moderním pojetí — In the House Pavla Duška — Krátké zprávy z kultury — Hra Konsent v Činoherním klubu — Televizní premiéra Posledního závodu

          24. 3. 2023 na ČT art

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám