18 minut

3. květen 2016

Obsah dílu

Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni — Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni — Baletní Sen noci svatojánské — Premiéra filmu Děda — Noví Četníci z Luhačovic — Hangmen — Novinky v galeriích: Neklidná figura — Úspěchy českého sklářství

Části dílu

00:34
Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni
  Třeboň patří Anifilmu. Ode dneška představí na plátně celý svět. Tedy ne ten rybníkářský, představí totiž to nejlepších z českých i zahraničních animovaných filmů. Novinkou je přehlídka současné české animace nazvaná Český obzor.
  02:22
  Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni
   Živý vstup redaktorky Kristiny Vrkočové a jejího hosta výtvarníka Jana Pinkavy.
   06:17
   Baletní Sen noci svatojánské
    Romantická láska neexistuje. Teď cituji autorský tým, který pro ostravské Divadlo Antonína Dvořáka připravil Sen noci svatojánské. Balet navíc není vhodný pro děti.
    08:17
    Premiéra filmu Děda
     Dožínky, svatojánské ohně, ale taky Vánoce na Valašsku. Nový snímek Děda nejdřív uvidí diváci v Bruselu. Na cestu po domácích kinech se vydá po premiéře na mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně.
     08:45
     Noví Četníci z Luhačovic
      Od září 2014 ho točí brněnské studio České televize. Zbývá zbývá dotočit už jen posledních pět epizod.
      10:38
      Hangmen
       Rozhovor se Zuzanou Raušovou
       13:20
       Novinky v galeriích: Neklidná figura
        Galerie Hlavního města Prahy otvírá v pražské Městské knihovně rozsáhlou výstavu vrcholného období českého sochařství - přelomu 19. a 20. století. V expozici Neklidná figura se setkávají Josef Václav Myslbek, František Bílek, nebo Jan Štursa.
        15:17
        Úspěchy českého sklářství
         Preciosa, Moser, Crystalex, Lasvit nebo René Roubíček či Bořek Šípek. Všechna tato zvučná jména spojuje jedno - české sklo, které má ve světě jméno. Kromě ctění tradice se čeští skláři snaží hledat i inovativní postupy a nové technologie.
         Přehrát celé video
         Stopáž18 minut
         Další díl
         4. květen 2016

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám