Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Magadela Kožená v Rudolfinu

Magadela Kožená v Rudolfinu

Mezzosopranistka Magdalena Kožená v ženské i mužské roli na jednom z vrcholných koncertů své rezidenční sezóny u Pražské filharmonie. Krátkou operu Claudia Monteverdiho zazpívala v divadelní poloze za doprovodu barokního orchestru z Basileje.

Zemřel Zdeněk Smetana

Zemřel Zdeněk Smetana

Křemílek a Vochomůrka patří k největším hvězdám večerníčků. Znají je miliony dětí stejně jako příběhy Malé čarodějnice, nesnáze Štaflíka a Špagetky nebo dobrodružství skřítka Rákosníčka v jeho rybníce nebo nekonečném vesmíru.

Brit Awards 2016

Brit Awards 2016

Zpěvačka Adele ovládala udílení hudebních Brit Awards. Ze slavnostního ceremoniálu si odnesla hned čtyři ceny a to za album a singl, vyhrála v kategorii nejlepší zpěvačka a porotci ji ocenili i za celosvětový úspěch.

Další obvinění za trenýrky na Hradě

Další obvinění za trenýrky na Hradě

Kvůli vyvěšení červených trenýrek na Pražském hradě čelí tři členové umělecké skupiny Ztohoven novému obvinění. Podle informací deníku Právo je policie stíhá za výtržnictví, krádež a poškozování cizí věci.

Laskavé bohyně v Divadle pod Palmovkou

Laskavé bohyně v Divadle pod Palmovkou

Americký román Laskavé bohyně před šesti lety způsobil poprask. Teď se přesouvá na prkna Divadla pod Palmovkou. Rozsáhlý příběh líčí osudy homosexuálního důstojníka SS.

Český lev: televizní tvorba

Český lev: televizní tvorba

Český lev letos poprvé taky za televizní tvorbu. Správnej dres, Korunní princ, Jan Hus, Případ pro exorcistu, nebo Americké dopisy? Pětice nominovaných soutěží v kategorii televizní film nebo minisérie.

Filharmonie B. Martinů v Indii

Filharmonie B. Martinů v Indii

Zlínská filharmonie okouzlila Indii. Včera odehrála koncert ve vyprodaném sále v Bombaji, jednom z největších měst na světě. Do Asie vyrazil český orchestr na turné po 57 letech, naposledy tady hostovala Česká filharmonie na konci 50. let.

Opravy lednického minaretu

Opravy lednického minaretu

V zámeckém parku v Lednici řemeslníci dokončují opravy vnitřku minaretu. Až skončí, lidé se dostanou i do míst, která byla 30 let nepřístupná. Restaurátoři teď v osmi saloncích obnovují mozaikové podlahy.

30 let kapely Laura a její tygři

30 let kapely Laura a její tygři

Laura a její tygři slaví 30 let. Novým dvoj-albem, klipem a taky koncerty. Tváří kapely je teď Lucie Bakešová, se kterou Laura natočila novinku Bambus a taky desku Továrna na sny.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2016
 L ST AD