Nahrávám video

19. leden 2016

Část: Zemřel Michel Tournier

Obsah dílu

Magdalena Kožená v Rudolfinu — Nová deska Skunk Anansie — Berlínská premiéra českého filmu — Výstava Jiřího Trnky — Podpora živého umění — Zemřel Glenn Frey z The Eagles — Film Zločin v Polné — Kontroverze kolem Oscarů — Zemřel Michel Tournier — Proměny ostravského centra — Výstava studentských prací — Klíče k pokladu mezi památkami — Digitální vzpomínky v DOXu

Části dílu

00:38
Magdalena Kožená v Rudolfinu
  Živý vstup redaktorky Ireny Krchákové.
  02:34
  Nová deska Skunk Anansie
   Britská alternativní rocková kapela Skunk Anansie vydala po třech letech novou desku - Anarchytecture. Skupina, v jejímž čele stojí charismatická zpěvačka Skin, vtrhla na ostrovní scénu před víc než dvaceti lety a vydržela na ní až do roku 2001.
   03:50
   Berlínská premiéra českého filmu
    Český film Nikdy nejsme sami bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale. Snímek s Karlem Rodenem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích bude uveden v sekci zaměřené na výrazné autorské počiny.
    04:18
    Výstava Jiřího Trnky
     Přes půl století neměl světoznámý výtvarník a filmař Jiří Trnka vlastní výstavu v české metropoli, kde tvořil. Naposledy se představil v šedesátých letech.
     06:05
     Podpora živého umění
      Tuzemské festivaly se v příštím roce dočkají historicky nejvyšší podpory od státu. Na živé umění přispěje Ministerstvo kultury částkou 252,5 mil. korun. Oproti roku 2013 je to dvojnásobek.
      06:30
      Zemřel Glenn Frey z The Eagles
       V 67 letech zemřel americký zpěvák, kytarista a skladatel Glenn Frey. Proslavil se především jako zakládající člen rockové kapely The Eagles. Byl spoluautorem hitu Hotel California.
       08:43
       Film Zločin v Polné
        Diváci dnes mohli poprvé vidět Zločin v Polné. Film na motivy historických událostí v období takzvané hilsneriády měl premiéru v pražském kině Atlas. Zúčastnili se třeba režisér Viktor Polesný nebo autor scénáře Václav Šašek.
        09:21
        Kontroverze kolem Oscarů
         Filmoví Oskaři vždycky budí celosvětovou pozornost. Letos to ale platí dvojnásob - i když do udílení cen zbývá víc než měsíc. Některé hvězdy oznámily, že slavnostní večer budou bojkotovat kvůli údajné diskriminaci černošských herců.
         11:39
         Zemřel Michel Tournier
          Zemřel francouzský spisovatel Michel Tournier. Za román Král duchů získal v roce 1970 Goncourtovu cenu. První knihu Pátek aneb lůno Pacifiku zařadil deník Le Monde mezi nejdůležitější texty 20. století.
          12:24
          Proměny ostravského centra
           Jak vrátit život do města, jehož centrum dlouhodobě skomírá, řešili studenti z pražské ČVUT.
           14:20
           Výstava studentských prací
            Ode dneška až do poloviny března vystavují studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze své nejlepší práce. Výroční výstava nazvaná UMPRUM Attack je k vidění ve Veletržním paláci.
            14:40
            Klíče k pokladu mezi památkami
             Mít šperky jako velkomoravská princezna. To se splní jednomu z návštěvníků Moravského zemského muzea v Brně. Až do září tu budou lidem na výstavách a přednáškách rozdávat klíče k pokladu.
             16:34
             Digitální vzpomínky v DOXu
              Svět, ve kterém nikdo neumírá. To by podle Simona Mckeowna mělo být možné už v roce 2050. Britský umělec se věnuje moderním technologiím a animaci počítačových her. V pražském DOXu představil svůj projekt Digitální vzpomínky.
              Přehrát celé video
              Stopáž18 minut
              Další díl
              20. leden 2016

              Přehled dílů

               
              Stopáž13 minut

              29. září

              Nový film Bohdana Slámy — Nová Galerie Art Brut — Buko Alice Nellis míří do kin — Zemřel rapper Coolio — Krátké zprávy z kultury — Festival Paměti národa

              29. 9. 2022 na ČT art
              Stopáž13 minut

              28. září

              Česká filharmonie zahajuje 127. sezónu — Zahájení sezony České filharmonie — Ceny Stanislava Libenského — Finále Plzeň — Krátké zprávy z kultury — Nové album Slipknot — Rock for People 2023 — Festival ženské kinematografie v Maroku — Medaile Senátu pro kulturní osobnosti

              28. 9. 2022 na ČT art
              Stopáž13 minut

              27. září

              Rozpočet Ministerstva kultury — Bratři Formanové získali titul rytířů — Divadla a ceny energií — Ceny Stanislava Libenského — Poeziomaty a 7 opuštěných kostelů — Mezinárodní festival performance s názvem Malamut

              27. 9. 2022 na ČT art
              Stopáž13 minut

              26. září

              Končí Woody Allen kariéru? — Prague Fringe Festival — Výstava snímků Emila Fafka — Krátké zprávy z kultury — Poslední zápas v Divadle Petra Bezruče — Výstava Aloise Mikulk v Brně — Nové album Editors

              26. 9. 2022 na ČT art
              Stopáž13 minut

              25. září

              Končí Dvořákova Praha — Festival Serial Killer — Festival v San Sebastianu — Nový dokument Desolation Center — Výsledky festivalu Zlatá Praha — Krátké zprávy z kultury — Dokument Ronnie James

              25. 9. 2022 na ČT art
              Stopáž13 minut

              24. září

              Program festivalu alternativní kultury — Festival Serial Killer — Na vratké palubě s Petrem Hruškou — Starověká Sparta v komiksu — Zemřela herečka Louise Fletcherová — Festival současné ilustrační tvorby — Nový klip Miroslava Žbirky

              24. 9. 2022 na ČT art

              Události v kultuře na sociálních sítích

              Napište nám