2. srpen 2015

Obsah dílu

Ladislav Sutnar — Ladislav Sutnar — Otvírá Muzeum nové generace — Tenorista proti vydavatelství — Kurzy herectví — Tajemný Etrusk i Guláš pro Masaryka — Malíři velkoplošných murálů — Pocta Foo Fighters od fanoušků — Kultura v příštím týdnu

Části dílu

00:34
Ladislav Sutnar
  Ladislav Sutnar se vrací do Plzně. Evropské hlavní město kultury 2015 připomíná jednoho ze svých nejslavnějších rodáků mezi umělci.
  02:52
  Ladislav Sutnar
   Rozhovor s Helenou Koenigsmarkovou.
   06:47
   Otvírá Muzeum nové generace
    V zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou se otevřelo nové muzeum. Expozice atraktivním způsobem připomíná historii zámku, který založili cisterciáci.
    08:33
    Tenorista proti vydavatelství
     Německý tenorista Jonas Kaufmann vystoupil proti hudebnímu vydavatelství Decca. Varoval své fanoušky, aby nekupovali album nazvané Jonas Kaufmann: The Age of Puccini.
     08:59
     Kurzy herectví
      Mnozí si herectví vyzkoušeli vůbec poprvé a hned s výjimečnými učiteli. Lekce na festivalu ProArt totiž vedli známí umělci.
      10:45
      Tajemný Etrusk i Guláš pro Masaryka
       Rozhovor s Valerií Zawadskou.
       15:07
       Malíři velkoplošných murálů
        Malby na stěnách a domech už dávno nejsou amatérskou disciplínou. Ve francouzském Lyonu se studenti učí na malíře velkoplošných murálů několik let.
        17:01
        Pocta Foo Fighters od fanoušků
         Neuvěřitelnou oddanost kapele Foo Fighters převedla tisícovka fanoušků v italské Ceseně. Složili peníze a nahráli největší hit kapely - píseň Learn To Fly. Chtěli tak své idoly přesvědčit, aby v jejich městě uspořádali koncert.
         17:48
         Kultura v příštím týdnu
          Přehled akcí v příštím týdnu.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          3. srpen 2015

          Přehled dílů

           

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám