9. květen 2014

Obsah dílu

Muzikál podle Václava Havla — Deník Anny Frankové v divadle — Hudební novinky: Ondřej Brzobohatý — Knižní novinky: Sněhová královna — Socha z uhlí a oceli — Brněnští Dluhobaroni — Zlomvaz — Studentské filmy — Gurlittova závět — Vychází knižní předloha filmu Psycho

Části dílu

00:39
Muzikál podle Václava Havla
  V Arlingtonu poblíž Washingtonu měl v noci na dnešek premiéru americký muzikál s Havlovou postavou Ferdinanda Vaňka v hlavní roli. Libreto napsala Susan Galbraithová a hudbu složil Maurice Saylor.
  03:23
  Deník Anny Frankové v divadle
   V Amsterdamu měla premiéru nová hra podle Deníků Anny Frankové. Židovské dívky, která se svou rodinou utekla do Nizozemska před nastupujícím nacismem.
   04:45
   Hudební novinky: Ondřej Brzobohatý
    První sólová deska a po letech návrat k popové hudbě. Ondřej Brzobohatý si sám napsal texty i hudbu. Na novém albu mísí všechny své oblíbené žánry – vedle popu i jazz a funky.
    07:02
    Knižní novinky: Sněhová královna
     Americký spisovatel Michael Cunningham sklízí chválu za svou novou knihu Sněhová královna. Kritika jeho poslední dílo označila za nejoriginálnější román, který dosud napsal.
     07:52
     Socha z uhlí a oceli
      Uhlí a ocel, dva ze symbolů Ostravy, spojil do uměleckého díla student architektury Patrik Bílý. Čtyři metry vysoká socha bude stát na jednom z největších kruhových objezdů ve městě.
      09:25
      Brněnští Dluhobaroni
       11:47
       Zlomvaz
        Jak se říká v divadle – Zlom vaz. Příznačně se tak jmenuje festival studentského divadla, který probíhá v prostorách DAMU. Studenti tak mají šanci konfrontace s aktuálním vývojem divadla v Evropě.
        12:46
        Studentské filmy
         Hostem Událostí v kultuře je děkanka DAMU Doubravka Svobodová.
         15:00
         Gurlittova závět
          Stovky obrazů zesnulého sběratele umění Cornelia Gurlitta získá soukromá nadace výtvarného umění v Bernu. Malby a grafiky Marka Chagalla, Henriho Matisse a dalších slavných umělců se našly v jeho mnichovském bytě.
          15:31
          Vychází knižní předloha filmu Psycho
           Robert Bloch se posmrtně dočká své chvíle slávy. Přestože jméno spisovatele na první poslech nezní příliš známě, filmové zpracování jeho Psycha od Alfreda Hitchocoka patří k nejoceňovanějším thrillerům vůbec.
           Přehrát celé video
           Stopáž18 minut
           Další díl
           10. květen 2014

           Přehled dílů

            

           Události v kultuře na sociálních sítích

           Napište nám