Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Cena pro Jaroslava Rudiše

Spisovatel Jaroslav Rudiš získal usedomskou literární cenu. Tu každoročně uděluje knižní festival pořádaný na německém baltském ostrově Usedom.

Centrální depozitář v Hostivaři

Národní knihovna otevírá v pražské Hostivaři nový Centrální depozitář. Prostory historického Klementina totiž na rostoucí počet svazků nestačily.

Filmové novinky: Trabantem napříč kontinenty

Nejdřív projeli Asii, potom napříč Afrikou a nakonec zdolali Jižní Ameriku ze severu na jih. Legendární bakelitové vozy Trabant se staly taky hlavními hrdiny dokumentárního filmu. A tento týden dojedou i do českých kin.

Budoucnost Werichovy vily

Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové

Dražba legendárních předmětů

Al Caponův stříbrný koktejlový šejkr, křišťál z Titanicu nebo sto milionů let staré dinosauří vejce. Londýnská aukční síň dražila tisícovku nejen výstředních, ale i ryze uměleckých předmětů ze soukromé sbírky zesnulého milionáře Stanleyho Seegera.

Novinky v galeriích: Sochy Petra Písaříka

Kdo to tady myslí vážně? Ptá se výtvarník a sochař Petr Písařík na své aktuální výstavě v pražské Špálově galerii. Nejde úplně o tradiční expozici, autor v ní totiž chce i částečně bydlet a pracovat.

Nové projekty ČT

Výpravný historický film, nové detektivní série, pohádka od autorů Čtvrté hvězdy, ale taky sitcom a nekompromisní humor. Aneb ČT představuje novinky v programu.

Nové projekty ČT

Rozhovor s kreativní producentkou ČT Martinou Šantavou.

Shakespeare v KLDR

Dílo anglického klasika přiveze do totalitní země příští rok londýnské divadlo Globe. U příležitosti výročí 450ti let od narození dramatika pořádá světové turné Globe to Globe.

Arcibiskup Bezák ve filmu

Předloni ho Vatikán bez vysvětlení zbavil úřadu. I přes podporu ale arcibiskup Bezák nemohl zůstat v církevních strukturách na Slovensku a odjel do kláštera. Příběh duchovního teď uvidí diváci ve slovenských kinech.

Hudební novinky: Damon Albarn

Damon Albarn poodhaluje svou první sólovou desku. Bohem milovaný génius, jak frontmanovi Blur a Gorillaz přezdívají ve Velké Británii, ji vydá koncem dubna. Novinky z desky Everyday Robrots představil nedávno na filmovém festivalu Sundance.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2014
 P