Sarajevo

29. 7. 2018

Víte, kterému městu se někdy říká evropský Jeruzalém? Hlavnímu městu Bosny a Hercegoviny Sarajevu. V jedné čtvrti tu najdete pravoslavný kostel, katolický kostel, synagogu i mešitu. Jedním ze symbolů města je také lanovka na horu Trebevič, kterou tam po dlouhých 26 letech opět uvedli do provozu. Během několika minut se tak z centra města dostanete do přírody do hor.

videoBosna a Hercegovina: Sarajevo
...
video video

Bosna a Hercegovina: Sarajevo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Neretva

8. 7. 2018

Poslední reportáž potěší nejen skalní vodáky. Čeká nás splav řeky Neretvy a z pohodlí domova nám nic nehrozí.

videoBosna a Hercegovina: Neretva
...
video video

Bosna a Hercegovina: Neretva

Mapa

Přejít na obsah dílu


Pyramidy

5. 11. 2017

Věděli jste, že pyramidy najdete nejen v Egyptě nebo v Mexiku? Jsou po celém světě. I když třeba nevypadají zrovna tak, jak si pyramidy představujeme. Některé pyramidy totiž pokrývají lesy, jsou na nich pastviny a pole. Objektiv vás teď vezme na místo, kde objevili největší pyramidu na světě. To místo se nachází v Bosně a Hercegovině.

Mapa

Přejít na obsah dílu


Jajce

15. 5. 2016

Bosna a Hercegovina není právě synonymem pro oblíbené turistické destinace. Krajina dodnes nese stopy nedávné vojny. My se na ni ale dnes podíváme jinými očima. Navštívíme město Jajce, kde můžete vidět nádherný vodopád, turecké stavby i středověkou citadelu.

videoJajce
...
video video

Jajce

Mapa

Přejít na obsah dílu


Kamenné koule

15. 11. 2015

Na závěr nás nečeká dlouhá cesta. Z Polska směřujeme do Bosny. Právě tam se nachází největší naleziště netypických kamenných koulí. Nikdo neví, jak se tyto záhadné předměty do Bosny dostaly. Objektiv tam proto vyrazil.

videoKamenné koule
...
video video

Kamenné koule

Mapa

Přejít na obsah dílu


Park Una

8. 3. 2015

Velkou část hranice mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou tvoří řeka Una. Prý je nejhezčí v Evropě. Už staří Římané jí dali její dnešní jméno. A v latině Una znamená jediná nebo jedinečná. Voda má nádhernou průzračnou tyrkysovou barvu. Je prý plná ryb, vodopádů a nekonečných peřejí. Objektiv vás teď zavede do národního parku Una, který leží na jejím středním toku.

videoPark Una
...
video video

Park Una

Mapa

Přejít na obsah dílu


Atentát

24. 8. 2014

O atentátu na Františka Ferdinanda d'Este se v poslední době mluvilo hodně. My jsme s Objektivem vyrazili nejen do Sarajeva, ale i na další místa, která s touhle historií souvisí. Podíváme se do rodiště atentátníka Gavrila Principa v jižním koutě Bosny i do nížiny podél řeky Driny, kde se útočníci dostali přes tehdejší ostře sledovanou hranici Srbska a Rakouska.

videoAtentát
...
video video

Atentát

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sarajevo

30. 6. 2013

Sarajevo je označení pro dříve narozené město, které hostilo skvěle organizované zimní olypijské hry. I pro mladší synomymum válečených hrůz, asurdního násilí páchaného na obležené metropoli po rozpadu Jugoslávie. Pro zasvěcené třeba živá kulturní křižovatka. A pro nás pro všechny teď a tady cíl malého výletu, ve kterém z pestré sarajevské mozaiky vybíráme i málo známe detaily.

videoSarajevo
...
video video

Sarajevo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mostar

5. 5. 2013

Město jako vystřižené z pohádek Tisíce a jedné noci – takový je Mostar. Říká se o něm, že je to pravý Orient jen kousek od Jadranu. V následující reportáži se dozvíte mimo jiné i to, podle čeho, nebo lépe řečeno koho, získalo toto město svůj název. A samozřejmě se vypravíme i do nejposvátnějšího katolického místa Evropy – Medžugorje, které se nachází nedaleko Mostaru.

videoMostar
...
video video

Mostar

Mapa

Přejít na obsah dílu