Lochnesská příšera

3. 2. 2019

O Lochnesské příšeře slyšel asi každý. Celosvětový fenomén se zrodil přesně před 85 lety. Když nebudeme počítat legendu ze 6.století, vše zahájil článek z roku 1933 ve skotském lokálním deníku. A to s údajnou fotografií příšery u jezera Loch Ness. Dodnes k němu míří mnozí zvědavci. A vyrazil tam i Bohumil Vostal.

videoVelká Británie: Lochnesská příšera
...
video video

Velká Británie: Lochnesská příšera

Mapa

Přejít na obsah dílu


Islay a Jura

27. 1. 2019

Ostrovy Jižních Hebrid, Islay a Jura, leží velmi blízko sebe. V tom nejužším místě trvá plavba trajektem pouhých pět minut. Přesto byste těžko hledali větší kontrast. Islay má 3 tisíce obyvatel a osm palíren jednosladových whisky se speciální kouřovou vůní a chutí.

videoVelká Británie: Islay a Jura
...
video video

Velká Británie: Islay a Jura

Mapa

Přejít na obsah dílu


Wales

16. 12. 2018

Waleská příroda, waleské lahůdky, ale taky pořádná dávka waleské historie. Na to se zaměříme v Objektivu osobně. Wales jako třímilionová část Spojeného království je fascinující nejen svou keltskou minulostí, ale také tím, že nezklame žádného milovníka přírody, gastronomie, kultury a ostrovních dějin. Naším průvodcem v příštích minutách bude náš zpravodaj ve Spojeném království Bohumil Vostal.

videoVelká Británie: Wales
...
video video

Velká Británie: Wales

Mapa

Přejít na obsah dílu


Jersey

28. 10. 2018

V Objektivu osobně se vypravíme na ostrov Jersey. Leží v Lamanšském průlivu. I když je na dohled Francie, už osm století tu má hlavní slovo Velká Británie. Náš zpravodaj na britských ostrovech nás provede historií i současností ostrova.

videoVelká Británie: Jersey
...
video video

Velká Británie: Jersey

Mapa

Přejít na obsah dílu


Křižník Belfast

24. 6. 2018

Belfast trvale kotví na Temži a slouží jako vojenské muzeum. Svého času nejtěžší lehký křižník, který bojoval v bitvách 2. světové války, slaví 80. narozeniny. Příběh této britské lodě, její minulost i přítomnost budeme spolu objevovat v reportáži Bohumila Vostala.

videoVelká Británie: Křižník Belfast
...
video video

Velká Británie: Křižník Belfast

Mapa

Přejít na obsah dílu


Londonderry

13. 5. 2018

Nejen oslabující libra láká stále víc turistů do Severního Irska. Místní hotely rozšiřují kapacity a víc návštěvníků očekávají i restaurace. My vás teď zavedeme na pár zajímavých míst ve městě Londonderry, kterému se často říká jen Derry. A naším průvodcem nebude nikdo jiný než Bohumil Vostal.

videoVelká Británie: Londonderry
...
video video

Velká Británie: Londonderry

Mapa

Přejít na obsah dílu


Londýn

25. 2. 2018

Vypravíme se do londýnské City a nedaleké čtvrti Islington. Náš zpravodaj v Londýně Bohumil Vostal požádal českou pianistku Ladu Valešovou, která v metropoli nad Temží žije přes 20 let, aby mu ukázala oblíbená místa v její domovské čtvrti. Klavíristka souhlasila a můžete se tak těšit na tradiční nedělní pečeni, doporučila italské speciality ve svém oblíbeném obchodě, ale taky nenápadnou galerii.

videoVelká Británie: Londýn
...
video video

Velká Británie: Londýn

Mapa

Přejít na obsah dílu


Extrémní závod horských kol

17. 12. 2017

Na závěr jeden splněný sen. Ladislav Moulis se rozhodl, že absolvuje extrémní závod horských kol skotskou vysočinou. Jak sám říká není to o tom porazit soupeře, úspěchem je závod dokončit, poprat se sám sebou, sáhnout si na dno svých sil. Ladislav dojel až do cíle a pro Objektiv ze závodu natočil reportáž.

videoVelká Británie: Extrémní závod horských kol
...
video video

Velká Británie: Extrémní závod horských kol

Mapa

Přejít na obsah dílu


Duxford

12. 2. 2017

A teď se vypravíme do britského Duxfordu. Na své si přijdou všichni fandové vojenské techniky. V Duxfordu jsou k vidění stroje, na kterých létali čeští piloti během 2. světové války. Každoročně se tu také koná největší sraz vojenské techniky na světě.

videoVelká Británie: Duxford
...
video video

Velká Británie: Duxford

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cambridge

28. 8. 2016

Herec a režisér Ondřej Kepka se vydal do Anglie a do Skotska po stopách Karla Čapka. Pravidelní diváci Objektivu ví, že Ondřejovo skotské putování jsme vysílali nedávno. Dnes míříme do Anglie a hlavně do univerzitního města Cambridge. Za chvíli začíná nový školní rok, a pokud máte vysoké ambice, co se vzdělání týče, tak se v následující reportáži dozvíte i to, jak složité je pro někoho z České republiky získat na slavné Cambridge doktorát.

videoVelká Británie: Cambridge
...
video video

Velká Británie: Cambridge

Mapa

Přejít na obsah dílu