Chefchaouen

13. 1. 2019

Slyšeli jste někdy o marockém modrém městě? Že ne? Tak přijměte pozvání do města Chefchaouen. Je to město, které vypadá jako z pohádky. Autor následující reportáže Martin Vrbický se pro vás samozřejmě snažil zjistit proč je město právě modré, ale nebylo to až tak jednoduché. Každopádně ale, město je to nádherné.

videoMaroko: Chefchaouen
...
video video

Maroko: Chefchaouen

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tanger

8. 4. 2018

Někdy se o něm mluví jako o bráně do Afriky. Marocký Tanger je prý město jako z pohádky. Tvrdí to Daniel Novotný, který ve městě natáčel. Dlouhé hodiny se procházel starými uličkami a říká, že kouzlo města je hlavně v jeho energii, má prý dokonce divokou duši. Samozřejmě, že si dal i tamní typické jídlo, kterým je tajín. Tak se pohodlně usaďte a vychutnejte si ho spolu s ním.

videoMaroko: Tanger
...
video video

Maroko: Tanger

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mountainbiking

29. 1. 2017

Maroko je i přes situaci, která dnes v severní Africe panuje, stále poměrně bezpečnou zemí. A to i pro Evropana, který se sem rozhodne vyrazit po vlastní ose. A protože Maroko je, mimo jiné, zemí oplývající překrásnými horami, vydala se sem i dvojice předních českých mountainbikerů – Michal Maroši a Richard Gasperotti. Dvojici doplnil náš spolupracovník Martin Vrbický.

videoMaroko: mountainbiking
...
video video

Maroko: mountainbiking

Mapa

Přejít na obsah dílu


Národní kuchyně

20. 3. 2016

V další reportáži vyrazíme do Maroka ochutnat typické jídlo – tažín. Co stojí za jeho přípravou? Lucie Radová nás vezme na místní trh i do domácí marocké kuchyně.

videoMaroko: národní kuchyně
...
video video

Maroko: národní kuchyně

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vysoký Atlas

13. 12. 2015

Lucie Radová se rozhodla zdolat nejvyšší místo severní Afriky. A na zajímavý výstup nás vezme s sebou.

videoVysoký Atlas
...
video video

Vysoký Atlas

Mapa

Přejít na obsah dílu


Rabat a Fés

30. 8. 2015

Naposledy vybíráme jednu reportáž z televizního archivu Objektivu. Tentokrát to bude reportáž z Maroka od jednoho z dlouholetých přispěvovatelů a moderátorů Objektivu Jiřího Vondráčka. O Maroku se říká, že má vlastně dvě hlavní města – a sice to oficiální, kterým je Rabat. Ale zároveň tradičním duchovním centrem této země je vnitrozemský Fés.

videoRabat a Fés
...
video video

Rabat a Fés

Mapa

Přejít na obsah dílu


Maroko

19. 7. 2015

V rytmu marockých tónů se ponoříme do mořských vln. Skupinka mladých sportovců vyrazila do této nádherné země, protože toužili po exotice a dobrodružství. Všechno se jim splnilo, i když místy to nešlo úplně podle plánu.

videoMaroko
...
video video

Maroko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Casablanca

25. 8. 2013

Spolu s novinářkou, fotografkou a cestovatelkou Lenkou Klicperovou se teď Objektiv vrací do Maroka. Čekají nás filmařské exteriéry, možná trošku jiné než bychom si je představovali, před námi je samozřejmě písek pouště a žhavé slunce. Do hry se ale musí dostat Casablanca a mnohým z nás se tak vybaví nestárnoucí opus stříbrného plátna s Humpreym Bogartem. My ale tentokrát necháváme Hollywood i moderní časy daleko za zády a vydáme se až na úsvit dějin lidí v severní Africe; spolu s archeology zamíříme do dob starých nějakých 7000 let. Takže šťastnou cestu.

videoCasablanca
...
video video

Casablanca

Mapa

Přejít na obsah dílu


Casablanca

21. 4. 2013

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Maroko? Casablanca? Anebo Marrakéš? Turisté tuhle oblast Afriky milují. Vypravit se do Maroka je prý nejsnadnější cesta, jak propadnou kouzlu Orientu. Dřívější francouzská kolonie v sobě namíchala arabskou, africkou i evropskou kulturu. Třeba taková Casablanca prý nejvíc ze všech marockých měst připomíná Evropu. A jak to vlastně bylo s tím slavným filmem? Objektiv vám to teď prozradí.

videoCasablanca
...
video video

Casablanca

Mapa

Přejít na obsah dílu


Filmy

10. 6. 2012

Míříme na místa, na kterých natáčela taková režisérka esa jako Ridley Scott nebo Martin Scorsese. Spletl by se ten, kdo by čekal, že skončíme v Hollywoodu. Nikoli Amerika, čeká nás severní Afrika a Maroko. Jeho dramatické pouštní scenérie, romantické křivky hor a sugestivní architektura to vše vytváří obrovský filmový ateliér pod otevřeným nebem. Nejen hrané velkofilmy ale i takový malý televizní cestopis rozhodně stojí za to zhlédnout.

videoFilmy
...
video video

Filmy

Mapa

Přejít na obsah dílu