29 minut

8. dubna 2018

Obsah dílu

Zambie: Viktoriiny vodopády — USA: Harpers Ferry — Maroko: Tanger

Části dílu

00:55
Zambie: Viktoriiny vodopády
  V první reportáži se vydáme do africké Zambie. Podíváme se do míst, která objevoval koncem 19. Století český cestovatel Emil Holub, který jako první zakreslil mapu slavných Viktoriiných vodopádů. Tereza Hronová vám ve své reportáži nabídne snad všechno, co se vám vybaví, když se řekne Afrika – krásnou přírodu, divoká zvířata v národních parcích, ale i život obyčejných lidí.
  10:06
  USA: Harpers Ferry
   Je to téměř nebe – zpívá ve slavné písni o Západní Virginii John Denver. S naším zpravodajem ve Spojených státech Davidem Miřejovským se podíváme do nejvýchodnějšího města tohoto amerického státu. Harpers Ferry, tedy Hárprův přívoz, sehrál velmi důležitou roli v historii Spojených států – v období války Jihu proti Severu. Městečko si navíc dodnes uchovalo mnohé z atmosféry poloviny devatenáctého století, kdy se tu psaly dějiny.
   18:35
   Maroko: Tanger
    Někdy se o něm mluví jako o bráně do Afriky. Marocký Tanger je prý město jako z pohádky. Tvrdí to Daniel Novotný, který ve městě natáčel. Dlouhé hodiny se procházel starými uličkami a říká, že kouzlo města je hlavně v jeho energii, má prý dokonce divokou duši. Samozřejmě, že si dal i tamní typické jídlo, kterým je tajín. Tak se pohodlně usaďte a vychutnejte si ho spolu s ním.
    26:53
    Soutěž
     Jak se jmenoval český cestovatel, který jako první zakreslil mapu Viktoriiných vodopádů?A) Miroslav ZikmundB) Emil HolubC) Jiří Hanzelka
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     15. dubna 2018

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám