Kahuzi Biega

17. 6. 2018

Spolu s Terezou Hronovou se vydáme do Demokratické republiky Kongo za zvířaty, která jsou nejpodobnější člověku – za gorilami a šimpanzi. Naším cílem bude park Kahuzi Biega, kde v pralese žijí velmi vzácné gorily východní. Zastavíme se i v jednom nezvyklém útulku – útulku pro týrané a zanedbávané opice.

videoKongo: Kahuzi Biega
...
video video

Kongo: Kahuzi Biega

Mapa

Přejít na obsah dílu


Výzkumné centrum

4. 3. 2018

V poslední reportáži navštívíme jedno zvláštní místo v Demokratické republice Kongo. Z koloniálních dob tu zůstalo hodně negativního dědictví. My vás ale provedeme místem, které funguje dodnes – výzkumné centrum Lwiro. Vědci v chátrající koloniální budově zkoumají tropické choroby. Do oblasti, kterou sužuje válka a chudoba, nás zavede Tereza Hronová

videoKongo: Výzkumné centrum
...
video video

Kongo: Výzkumné centrum

Mapa

Přejít na obsah dílu


Jižní Kivu

23. 4. 2017

O Demokratické republice Kongo jste zřejmě slyšeli jen v souvislosti s tamní válkou, jak říká autorka následující reportáže Tereza Hronová, tak tahle země by mohla sloužit jako příklad tragických dějin Afriky. Ve své reportáži vás ale přesvědčí, že Kongo to není jen bída a zmar. Tereza se vypravila s kamerou do vesniček v oblasti Jižní Kivu, ochutnala tzv. fufu. Co to přesně je a jak chutná, se dozvíte v naší reportáži.

videoKongo: Jižní Kivu
...
video video

Kongo: Jižní Kivu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Horské gorily

18. 9. 2016

Pozorovat horské gorily musí být úžasný zážitek. Chce to ale také pořádnou dávku odvahy. Zvlášť v zemi, kde se stále bojuje. Odvaha Michalovi Gálikovi nechybí. Tak si spolu s ním můžeme vychutnat nevšední zážitky.

videoKongo: Horské gorily
...
video video

Kongo: Horské gorily

Mapa

Přejít na obsah dílu