Magazín zahraničních zajímavostí. V první reportáži se podíváme do historického Regensburgu. V čínských filmových studiích natáčela naše zpravodajka Barbora Šámalová. Třetí reportáž vás zavede do Konga, do provincie Jižní Kivu

Obsah dílu

Přehrát vše
Německo

Regensburg

Je mu bezmála dva tisíce let. Keltové mu říkali Radasbona, Římané zase Castra Regina. A někteří Němci tvrdí, že je to nejkrásnější město Evropy. Řeč je o Regensburgu. A tahle historická perla na břehu Dunaje hrála i poměrně důležitou roli při vzniku českého státu. Více už v reportáži našeho spolupracovníka Davida Jakše.

videoRegensburg
...
video video

Regensburg

Mapa

Čína

Chinawood

Do čínského Hollywoodu nás teď vezme naše zpravodajka v Číně Barbora Šámalová. Bára se dostala i mezi komparzisty a připravila pro vás i ukázky z čínských filmů. A jak uvidíte v reportáži, tak Čína to prý se zábavním průmyslem bere hodně vážně – už jen to, jak obrovská tamní filmová studia jsou.

videoČína: Chinawood
...
video video

Čína: Chinawood

Mapa

Kongo

Jižní Kivu

O Demokratické republice Kongo jste zřejmě slyšeli jen v souvislosti s tamní válkou, jak říká autorka následující reportáže Tereza Hronová, tak tahle země by mohla sloužit jako příklad tragických dějin Afriky. Ve své reportáži vás ale přesvědčí, že Kongo to není jen bída a zmar. Tereza se vypravila s kamerou do vesniček v oblasti Jižní Kivu, ochutnala tzv. fufu. Co to přesně je a jak chutná, se dozvíte v naší reportáži.

videoKongo: Jižní Kivu
...
video video

Kongo: Jižní Kivu

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 ST HD