Slon Ahmed
7. 8. 2022
Je to asi nejznámější slon všech dob. Měl dokonce přezdívku „Král slonů“. Na území národního parku Marsabit v Keni dodnes žijí jeho potomci. Spolupracovník Objektivu Jan Svatoš nás vezme na výpravu do hlubin afrického pralesa, protože se rozhodl, že najde místo, kde tento sloní velikán vydechl naposledy. Není úplně zvykem, že by slon měl osobní ochranku, ale v případě Ahmeda – sloního velikána tomu tak bylo. A právě jeden z jeho osobních strážců je klíčovou postavou celého příběhu.
Slon Ahmed
Mount Kenya
6. 2. 2022
Prý je to nejkrásnější hora Afriky – Mount Kenya. Je druhou nejvyšší, hned po Kilimandžáru, které leží v sousední Tanzánii. Spolu s Janem Svatošem se vydáme na dobrodružnou výpravu – dostat se na vrchol hory není vůbec nic jednoduchého. A dozvíte se spoustu zajímavostí o hoře samotné – mimo jiné třeba i to, proč ji mají místní v tak hluboké úctě.
Mount Kenya
Národní park Tsavo
16. 5. 2021
Co všechno obnáší práce strážců národního parku? Národní park Tsavo v Keni patří mezi největší na světě. Vy budete mít jedinečnou možnost strávit s tamními rangery jeden pracovní den a vlastně i noc, jejich práce totiž nikdy nekončí. Protože nebezpečí v podobě pytláků číhá na zvířata neustále. Reportáž plnou unikátních záběrů pro Objektiv natočil Jan Svatoš.
Národní park Tsavo
Sloní sirotčinec
4. 11. 2018
V Objektivu jste zvyklí, že vás reportáže často vezmou na neobvyklá místa. Že se naši spolupracovníci s kamerou vydávají tam, kam se běžný turista nepodívá. I dnes pro vás jednu takovou reportáž. Náš spolupracovník Jan Svatoš pro Objektiv natáčel v Keni, ve sloním sirotčinci. Jak se tam sloni dostanou? Kdo a jak jim tam pomáhá? A vrátí se zpět do divoké přírody?
Keňa: Sloní sirotčinec
Nosorožci III
27. 2. 2011
Zoologové pevně věří, že projekt na záchranů nosorožců bílých bude úspěšný. A tento vzácný druh zvířat se podaří zachránit. V zajetí se zvířata nedařilo rozmnožit. V jejich přirozeném prostředí by se to podařit mohlo. V poslední reportáži vám teď podrobně představíme projekt na záchranu těchto zvířat – dostal jméno „Poslední šance na přežití“ a pracují na něm vědci z několika zemí. Jak vypadá jejich práce? A co obnáší práce v rezervaci?