28 minut

4. listopadu 2018

Obsah dílu

Keňa: Sloní sirotčinec — Polsko: Muzeum polského letectví — Gruzie: Imeretie

Části dílu

01:00
Keňa: Sloní sirotčinec
  V Objektivu jste zvyklí, že vás reportáže často vezmou na neobvyklá místa. Že se naši spolupracovníci s kamerou vydávají tam, kam se běžný turista nepodívá. I dnes pro vás jednu takovou reportáž. Náš spolupracovník Jan Svatoš pro Objektiv natáčel v Keni, ve sloním sirotčinci. Jak se tam sloni dostanou? Kdo a jak jim tam pomáhá? A vrátí se zpět do divoké přírody?
  09:50
  Polsko: Muzeum polského letectví
   V listopadu slaví 55 let od svého založení „Muzeum polského letectví“ v Krakově. Jde o jedno z největších leteckých muzeí v Evropě. Vydala se tam naše zpravodajka Dana Zlatohlávková. V muzeu mají třeba unikátní sbírku letadel od počátku aviatiky až po současnost – k mnohým z nich se se váží zajímavé příběhy, které psaly historii nejen polského letectví, ale i světových dějin.
   18:09
   Gruzie: Imeretie
    Gruzínská oblast Imeretie, která leží v západní polovině země, je historickým jádrem tohoto zakavkazského státu. Známá byla už ve starověku, kdy se jako bájná Kolchida dostala do starých řeckých bájí. V reportáži se vydáme hlavně po tamních památkách, ale na závěr se dočkáte i jedné trochu netradiční adrenalinové zábavy.
    26:01
    Soutěž
     Ve kterém africkém státě najdete sloní sirotčinec, který jsme navštívili v reportáži?A) ZambieB) KeňaC) Kongo
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     11. listopadu 2018

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám