Skandinávie na motorce

30. 4. 2017

Když se skupina mladých lidí rozhodne vyrazit za dobrodružstvím, asi je jen máloco dokáže zastavit. Vyrazíme na cestu na sever Evropy na starých motorkách, cílem bude místo, které je památníkem starých vraků. Naštěstí tam žádné nepřibyly.

videoFinsko: Skandinávie na motorce
...
video video

Finsko: Skandinávie na motorce

Mapa

Přejít na obsah dílu


Göteborg

27. 9. 2015

První reportáž nás dnes vezme na sever Evropy, do švédského Göteborgu. Město leží na pobřeží, v průlivu Kattegat a to z něj činí strategický přístav – největší ve Skandinávii. Nejoblíbenějším dopravním prostředkem ve městě jsou jednoznačně tramvaje, které se vyznačují typicky modrou barvou. Při návštěvě města ale budete mít pocit, že spíše než tramvají tu každý jezdí na kole.

videoGöteborg
...
video video

Göteborg

Mapa

Přejít na obsah dílu


Zastavení ve Skandinávii

17. 8. 2014

Švédský sochař, česká manželka, divoká příroda Skandinávie a jeden suchý pařez. Takto by se dal ve zkratce opsat příběh naší následující reportáže. Objektiv ale nepřináší zkratky. Naopak, my hledáme to, co jiní nevidí. Podívejte se na následující reportáž. Malé zastavení na severu Evropy vám odhalí mnohem víc.

videoZastavení ve Skandinávii
...
video video

Zastavení ve Skandinávii

Mapa

Přejít na obsah dílu


Laponsko

19. 1. 2014

Jednou za čas pro Objektiv natočí reportáž kolega ze sportovní redakce Stanislav Bartůšek. A vždycky jde o nějakou výzvu, kterou by nezvládl úplně každý. Tentokrát vás Standa vezme do Laponska. Laponsko je jedinou rozlehlou destinací s divokou přírodou na evropské pevnině. Rozkládá se na historickém území obývaném kmeny Sámů. V současnosti zasahuje do oblastí za polárním kruhem čtyř států: Švédska, Norska, Finska, a Ruska. Tu švédskou navštívil a roli mushera si mimo jiné vyzkoušel právě i Stanislav Bartůšek.

videoLaponsko
...
video video

Laponsko

Mapa

Přejít na obsah dílu