Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Chorvatsko

Plitvická jezera

Vyrazíme na místo, které spojuje hned několik generací. Mnohým z nás se při reportáži vybaví vzpomínky na dětství, mladost, tahle místa znamenala a stále znamenají spojení romantiky a dobrodružství. Taky jste se vždy těšili na nové příběhy neohroženého indiánského náčelníka Vinnetoua? Pamatujete si, jak bojoval o poklad na Stříbrném jezeře? A víte, že se nachází nedaleko od nás? Část legendárního filmu se natáčela na Plitvických jezerech v Chorvatsku. A poklady – nejen ty filmové – budeme teď hledat spolu.

videoPlitvická jezera
...
video video

Plitvická jezera

Mapa

Švédsko

Zastavení ve Skandinávii

Švédský sochař, česká manželka, divoká příroda Skandinávie a jeden suchý pařez. Takto by se dal ve zkratce opsat příběh naší následující reportáže. Objektiv ale nepřináší zkratky. Naopak, my hledáme to, co jiní nevidí. Podívejte se na následující reportáž. Malé zastavení na severu Evropy vám odhalí mnohem víc.

videoZastavení ve Skandinávii
...
video video

Zastavení ve Skandinávii

Mapa

Francouzská Polynésie

Markézy

Souostroví Francouzské Polynésie jsou v něčem jednotná – odlehlá, ztracená ve vodách Jizního Pacifiku tisíce kilometrů od kontinentů. I mezi nimi ale najdete souostroví, které je považované za nejodlehlejší a nejopuštěnější. Markézy. Z Tahiti musíte letět tři a půl hodiny, abyste ho pod sebou viděli. Jednoduše zapadákov Francouzské Polynésie. Na stránky novin se ještě dnes dostávají díky dávné tradici kanibalismu. Že tam ale převažují spíš mírumilovnější stravovací návyky, uvidíte jedině s námi.

videoMarkézy
...
video video

Markézy

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 ST