29 minut

4. února

Část: Zadar

Obsah dílu

Polsko: Lodž — Chorvatsko: Zadar — Barma: Jezero Inle

Části dílu

01:03
Lodž
  Kdo má cestu k polskému Baltu, dost pravděpodobně ho navigace povede přes Lodž – kde se rozhodně vyplatí udělat zastávku. Před dvěma sty lety tam žilo všehovšudy asi 700 lidí. A pak přišly parní stroje, textilní průmysl a bavlna. A s tím vším dalších půl milionu lidí, kteří chtěli v Lodži když ne zbohatnout, tak se aspoň dobře uživit. Tento polský Manchester už dávno není tím, čím býval. Textilní výroba vzala za své. Zchátralé tovární budovy ale znovu ožívají. Jak? Podívejte se.
  10:06
  Zadar
   Chorvatský Zadar je oblíbené letovisko nejen českých turistů. Říká se mu živé srdce severní Dalmácie, které má dlouhou historii. Jeho nejstarší části leží na malém poloostrově, které vybíhá do moře. A přestože ho během 2. světové války poničilo bombardování, svůj historický vzhled si stejně uchovalo. Prohlídka právě začíná.
   18:37
   Jezero Inle
    Asi to teď bude chtít trochu fantazie. Představte si zahrady a vesnice, které plují na jezeře. Už za chvilku vám je ukážeme. Je to jezero Inle v horách Myanmaru. Hluboké asi jen dva metry. V období deštů ale jeho hladina stoupne na dvojnásobek. Teď vás zveme na jedinečnou plavbu kolem unikátních vesniček a starobylých pagod. A také navštívíme takzvané žirafí ženy.
    26:58
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     11. února

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám