29 minut

7. ledna

Obsah dílu

Německo: Rauhnacht — Etiopie: Lalibela — Polsko: Sandomierz

Části dílu

01:03
Rauhnacht
  Rauhnacht je zimní slavnost, která v Bavorském lese patří mezi staré lidové zvyky. V překladu znamená noc vykuřování. Místní lidé se snaží zahnat zlé duchy a temné síly pomocí masek čarodějnic a čertů. Navštívíme jednu z nejstarších a nejznámějších slavností v historickém městě Waldkirchen. Ale ještě předtím se podíváme, jak ručně vyráběné masky ze dřeva vlastně vznikají.
  09:24
  Lalibela
   Bájná Lalibela je nejznámějším poutnickým místem v Etiopii. Je to podzemní svět plný kostelů a tajných chodeb, kterých si nahoře na skále ani nemusíte všimnout. Protože tamější svatostánky jsou vtesané do skály – zeshora dolů.
   18:07
   Sandomierz
    Řím je jen jeden. A zcela správně bychom ho hledali v Itálii. Jenže malých Římů je mnohem více. Zpravidla se tak říká městům, která něčím ono Věčné město připomínají. Jedno takové město je na jihovýchodě Polska. Leží na řece Visle a oficiálně se jmenuje Sandomierz. Vzniklo v jiné době, za jiným účelem a má úplně jinou historii. A proč mu tedy místní říkají malý Řím? Odpověď zná zpravodaj v Polsku Andreas Papadopulos.
    27:26
    Soutěž
     Ve kterém africkém státě se nachází město Lalibela?A) EgyptB) EtiopieC) Eritrea
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     14. ledna

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám