29 minut

17. září

Obsah dílu

Angola: Bombo Fio — Izrael: Mirabel — Švýcarsko: Engelberg — Černá Hora: Kotor

Části dílu

01:11
Bombo Fio
  Nejprve se vydáme do daleké Afriky. Naše spolupracovnice Tereza Hronová nás provede venkovským životem v Angole. Vydáme se do malé vesničky – nahlédneme do kuchyně, zahrajeme si s dětmi tradiční hru, vydáme se s místními lidmi na pole nebo podnikneme cestu pro vodu.
  08:28
  Mirabel
   Východně od Tel Avivu se nachází bývalá křižácká pevnost Mirabel. Místo se strategickou polohou kontroluje pobřežní nížinu, a tak se tu už po tisíce let střídají kultury a civilizace. Křižáky později vystřídali muslimští vládci. Jak říká náš zpravodaj David Borek, je tento hrad zajímavým příkladem spojení evropského a orientálního stavitelství.
   12:56
   Engelberg
    Na závěr se podíváme do Švýcarska. Do míst, kde i v létě jsou vrcholy hory pokryté sněhem. Projít se tu můžete po úzkém visutém mostě a vychutnat si výhledy tak trochu jinak, ale asi to nebude úplně pro každého. A podíváme se i jak se žije lidem na alpských farmách.
    21:14
    Kotor
     Kotor je považován za nejhezčí město Černé Hory – zda je to pravda, budete moci posoudit sami. Jeho malebné uličky vás prý okamžitě uchvátí. A taky tu mají spoustu koček, ve městě na ně narazíte všude. Jak je to možné? I o tom bude naše reportáž.
     27:01
     Soutěž
      Co bylo součástí dětské africké hry kromě kamínků?A) kousek dřívkaB) pecka z avokádaC) plastové víčko
      Přehrát celé video
      Stopáž28 minut
      Další díl
      24. září

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám