28 minut

20. srpen

Obsah dílu

Benin: Putování Beninem — Francie: Seina — Polsko: Oblast Orlích hnízd II

Části dílu

01:03
Putování Beninem
  První reportáž nás zavede do Afriky, konkrétně do Beninu. Pro Objektiv tam natáčel Michal Novotný. V této malé a možná někdy trochu opomíjené zemi v Západní Africe jako by se všechno točilo kolem tradičního náboženství vúdú. A na ulicích to hraje všemi barvami, Benin je totiž známý i pro své barevné bavlněné látky. Kdysi se tu hodně obchodovalo s otroky a navštívíme i město na vodě, nebo chrám, kde chovají posvátné krajty.
  10:02
  Seina
   O prázdninách pro vás každou neděli máme jedu reportáž, kterou jste už v Objektivu viděli v průběhu roku a která byla něčím výjimečná. A je vždycky hrozně těžké se pro některou rozhodnout. O pařížské Seině se říká, že je to nejromantičtější řeka ze všech, takže se teď vydáme na její břehy, ale i na hladinu. A naším průvodcem nebude nikdo jiný než zpravodaj ČT Jan Šmíd.
   17:59
   Oblast Orlích hnízd II
    Je před námi další část putování stezkou Orlích hnízd v Polsku na hranicích Slezského a Malopolského vojvodství, která vede z polské Čenstochové do Krakova. Takže se můžete těšit na nádhernou přírodu mezi vápencovými skalami, hrady a zříceninami. V předchozích dílech Objektivu jsme se dostali až do Podzamcze, takže plynule navážeme a putování zakončíme v Krakově.
    26:52
    Soutěž
     Ve kterém africkém státě vzniklo náboženství vúdú?
     A) Nigérie
     B) Kongo
     C) Benin
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     27. srpen

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám