28 minut

14. květen

Obsah dílu

Španělsko: Flamenco — Velká Británie: Po stopách krále Karla III. — Island: Rajčatová farma

Části dílu

01:03
Flamenco
  Míříme na jih Španělska, do Andalusie. Právě odtud pochází slavné flamenco – samozřejmě, že nebude chybět ani v reportáži Ivana Kytky, který říká, že nic nemůže vystihnout ohnivý charakter Andalusanů lépe než rytmy tohoto tance. Ale vydáme se s ním třeba i do úzkých uliček typických vesniček plných bílých domků, takzvaných pueblos blancos.
  09:31
  Po stopách krále Karla III.
   V rubrice Objektiv osobně se podíváme za Lukášem Dolanským do Velké Británie. Přesněji řečeno do Walesu. Lukáš se tam vydal po stopách krále Karla III., který tam v mládí v městečku Aberyswyth studoval. A představte si, že Lukášovi se podařilo najít a vyzpovídat muže, který kdysi se současným britským králem bydlel na studentské koleji.
   20:09
   Rajčatová farma
    Myslíte si, že někde na světě pijí pivo vyrobené z rajčat? Na takové místo vás vezmeme. Objevil ho pro vás náš spolupracovník Martin Vrbický a je na Islandu. Vezme vás na rajčatovou farmu. Z rajčat tam můžete ochutnat kromě piva, třeba i rajčatovou zmrzlinu. Stejně zajímavé jako tyhle dobroty jsou přírodní zdroje energie, které na farmě využívají.
    26:33
    Soutěž
     Jaké je hlavní město Islandu?A) KópavogurB) VesturlandC) Reykjavík
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     21. květen

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám