28 minut

11. prosinec 2022

Část: Vavřinec Hradilek

Obsah dílu

Španělsko: Vánoce v Santa Cruz — Velká Británie: Battersea — Bangladéš: Vavřinec Hradilek

Části dílu

01:09
Vánoce v Sanda Cruz
  Úplně jiná vánoční atmosféra v ulicích města, než ta, na kterou jste zvyklí v našich zeměpisných šířkách. Umíte si to představit, že je venku teplo, máte vánočně nazdobené palmy a jdete se projít třeba na pláž? Milovníci vyšších teplot by byli určitě nadšení. Míříme na Kanárské ostrovy, konkrétně na Tenerife. Advent v ulicích hlavního města pro vás zachytil Michal Dvořáček.
  09:33
  Battersea
   Míříme do Londýna. Zpravodaj Lukáš Dolanský natáčel uvnitř znovu otevřené slavné elektrárny Battersea. Je to jedna z dominant města, dokonce je to jedna z největších cihlových staveb na světě. Desítky let zela prázdnotou, dostala ale zbrusu nový kabát a uvnitř to také žije. Takže vzhůru na exkurzi do této netypické ohromné budovy se čtyřmi komíny.
   16:46
   Vavřinec Hradilek
    O Vánocích bychom si měli pomáhat. Ještě o něco víc než v průběhu celého roku. Pomáhat se rozhodl i kajakář Vavřinec Hradilek, který se před několika týdny vrátil z Bangladéše. A vyrazil tam jak jinak než se svým kajakem. Měl jasný cíl – ujet po řece Ganze 121 kilometrů a vybrat tak v dobročinné sbírce peníze na podporu vzdělání dětí z místního slumu Čalantika. Cestu zdokumentoval spolupracovník Objektivu Martin Vrbický.
    26:45
    Soutěž
     Jak se jmenuje hlavní město ostrova Tenerife?
     A) Santa Cruz
     B) Santo Domingo
     C) San Sebastian
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     18. prosinec 2022

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám