Magazín zahraničních zajímavostí. Zamíříme do jižního Tyrolska. S touto oblastí je spojené jméno Reinholda Messnera. Pak se podíváme do domu slavného Rasputina v ruském Petrohradu a k jezerům nedaleko chorvatského městečka Imotski se vydáme v poslední reportáži

Obsah dílu

Přehrát vše
Itálie

Jižní Tyrolsko

Nemusíte být zrovna fanoušek horolezectví, abyste znali jméno Reinholda Messnera. A víte, že tenhle slavný horolezec si koupil hrad? Koupil si hrad ze 13. století v jižním Tyrolsku, sám pomáhal při jeho rekonstrukci a když na hradě nepobývá, je přístupný návštěvníkům. Nejen tento hrad, ale i další zajímavosti jižního Tyrolska pro vás zmapoval Michal Čeliš.

videoJižní Tyrolsko
...
video video

Jižní Tyrolsko

Mapa

Rusko

Rasputin

Během prázdnin vám vždy nabízíme jedu reportáž, kterou jste už v průběhu roku viděli. Tentokrát to bude reportáž Mirka Karase, dnes už bývalého zpravodaje v Rusku. Natáčel v bytě Rasputina, který najdete v jednom domě v Petrohradě. Kde přesně a jak to teď v bytě vypadá? Více v reportáži.

videoRasputin
...
video video

Rasputin

Mapa

Chorvatsko

Imotski

Chorvatsko je jednoznačně nejpopulárnější dovolenkovou destinací Čechů. Reportáží v Objektivu jste už viděli také poměrně dost, ale zatím žádnou z okolí městečka Imotski. Tak to pojďme napravit. Tentokrát nemíříme na prosluněné pláže, ale k jezerům. A jak uvidíte, nejsou to jen tak ledajaká jezera – jedno se jmenuje Červené a druhé Modré. A autor následující reportáže Michal Dvořáček našel i něco pro fotbalové fanoušky.

videoImotski
...
video video

Imotski

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín