Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se podíváme se na Nový Zéland, ukážeme vám, jak se vypadá a jak se pěstuje mineola. Na místa spojená s Napoleonem nás vezme náš zpravodaj Jana Šmíd. To nejzajímavější z arabského emirátu Šardžá uvidíte ve třetí reportáži, proletíme se třeba i balónem nad písečnými dunami.

Obsah dílu

Přehrát vše
Nový Zéland

Motueka

V první reportáži zamíříme do novozélandského městečka Motueka. Leží na severu jižního ostrova, ve velmi úrodné oblasti. Pěstuje se tu mnoho nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny, mezi nimi i nepříliš známá tangela. Patrik z České republiky nám vysvětlí, co je na tomto ovoci tak výjimečného. A vydáme se i do nedalekého národního parku Kaurangy. Více v reportáži Jakuba Freiwalda.

videoMotueka
...
video video

Motueka

Mapa

Francie

Napoleon

Ve středu uplyne dvě stě let od smrti Napoleona, jedné z nejvýznamnějších postav světové historie. Ve Francii najdeme jeho stopy na každém kroku, prakticky ve všech nejvýznamnějších palácích. A právě tam se v příštích minutách vypravíme – po stopách francouzské legendy. A jak uvidíte v naší reportáži, náš zpravodaj ve Francii Jan Šmíd vás vezme na opravdu výjimečná místa, kde se psala historie této země.

videoNapoleon
...
video video

Napoleon

Mapa

Spojené arabské emiráty

Šardžá

Míříme do Spojených arabských emirátů, konkrétně do Šardžá. Navštívíme třeba místní přístav nebo ochutnáme tamní specialisty. A čím se tento emirát liší od těch zbylých? Dozvíte se v reportáži Michala Novotného.

videoŠardžá
...
video video

Šardžá

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín