Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme do Indonésie k nejvetšímu sopečnému jezeru Toba. Pak nás zpravodaj v Německu Martin Jonáč vezme na místo, kde se dnes natáčí filmové horory, dříve ale sloužilo k jiným účelům. A závěr bude patřit životu krajanů v Paraguayi.

Obsah dílu

Přehrát vše
Indonésie

Jezero Toba

V první reportáži se vypravíme na ostrov Sumatra v Indonésii. Konkrétně k jezeru Toba, největšímu sopečnému jezeru na světě. Atmosféra na jeho březích se podle autora reportáže vymyká zbytku Indonésie, stejně jako místní lidé, kterým se říká Batakové. Pojďme se teď společně podívat, na hlavní specifika jejich netradiční kultury.

videoJezero Toba
...
video video

Jezero Toba

Mapa

Německo

Beelitz

Mistr bonmotů Winston Churchill prohlásil, že Balkán je produkuje víc historie, než dokáže strávit. Totéž by se dalo právem říct i o německém hlavním městě. Berlínem několikrát nemilosrdně prošla historie a často za sebou nechala jen ruiny. Někdy jsou to však ruiny velmi pozoruhodné – jako v případě obřího sanatoria, které hostilo jak Rudou armádu, tak Adolfa Hitlera.

videoBeelitz
...
video video

Beelitz

Mapa

Paraguay

Jaroslav Mašek

Už mnohokrát jsme se v Objektivu vypravili do nejrůznějších koutů světa a ukazovali jsme vám, jak se kde daří našim krajanům. Tentokrát se vydáme do Jižní Ameriky, konkrétně do Paraguaye za panem Jaroslavem Maškem. Pan Mašek toho stíhá hodně, dokonce pouští v tamní rozhlasové stanici české písničky.

videoJaroslav Mašek
...
video video

Jaroslav Mašek

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín