Magazín zahraničních zajímavostí. V první reportáži se vydáme do Saúdské Arábie, mimo jiné se dozvíte odkud je ten nejkrásnější pohled na město Rijád. Pak nás Jan Šmíd vezme do slavných pařížských restaurací a závěr bude patřit již zaniklé české vesnici Stěpanovka v ruském Povolží.

Obsah dílu

Přehrát vše
Saúdská Arábie

Kouzlo Saúdské Arábie

Míříme do Saudské Arábie. V reportáži Michala Dvořáčka navštívíme hned několik pozoruhodných míst – třeba takzvanou Sloní skálu, nebo starodávné skalní pohřebiště. Potěšíme ale i fanoušky závodu Rallye Dakar, který se z jižní Ameriky přesunul právě do Saudské Arábie. A cestu zakončíme v hlavním městě Rijádu. Vydáme se i na vrchol tamního nejvyššího mrakodrapu. Místní tvrdí, že právě odtud je nejkrásnější pohled na celé město.

videoKouzlo Saúdské Arábie
...
video video

Kouzlo Saúdské Arábie

Mapa

Francie

Michelinské hvězdy

V prázdninových dílech Objektivu vám každou neděli nabízíme jednu reportáž, kterou jste už v průběhu roku viděli – tentokrát to bude reportáž našeho zpravodaje ve Francii Jana Šmída, který se v Paříži vydal po stopách michelinských hvězdiček, zamířil tedy do těch nejlepších restaurací, kde servírují opravdové pochoutky. A jaká je vůbec historie slavných hvězdiček a jak náročné je pro resturaci toto ocenění získat? To se dozvíte v následující reportáži.

videoMichelinské hvězdy
...
video video

Michelinské hvězdy

Mapa

Rusko

Stěpanovka

V ruském Povolží dodnes žijí potomci malé české evangelické komunity, která se sem přesídlila koncem 19. století. Založili si svoji vesnici, která ale nakonec zanikla, protože její obyvatelé nevydrželi důsledky kolektivizace a nelehký život ve stepi. Neznámý příběh české Stěpanovky pro Objektiv objevili Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

videoStěpanovka
...
video video

Stěpanovka

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín