Magazín zahraničních zajímavostí. Překrásné pohledy na nejvyšší hory světa vás čekají v první reportáži. Pak se vydáme na ostrov Sumba v Indonésii a na závěr vás čeká krásná příroda a zvířata Madagaskaru.

Obsah dílu

Přehrát vše
Nepál

Gokyo Ri

Až do výšky 5 355 metrů se teď vydáme s naším spolupracovníkem Michalem Čelišem. Vezme nás na místo v Himaláji, odkud jsou vidět ty nejvyšší hory světa. Tím místem je vrchol Gokyo Ri. A jak uvidíte, pohled to je opravdu nádherný, takže - vzhůru do velehor.

videoGokyo Ri
...
video video

Gokyo Ri

Mapa

Indonésie

Sumba

Během léta vám nabízíme vždy jednu reportáž, kterou jste už viděli. Tentokrát se vrátíme na ostrov Sumba, který patří k nejchudším oblastem v Indonésii. Martin Mikule tam natáčel s Australankou Sárou, která na ostrov přijela poprvé před asi deseti lety a zamilovala se – a nejen do krás ostrova, na Sumbě od té doby žije. V čem se její život změnil?

videoSumba
...
video video

Sumba

Mapa

Madagaskar

Andringitra

Druhý nejvyšší žulový masív na ostrově Madagaskar zvaný Andringitra byl od roku 1927 takzvanou přísnou přírodní rezervací. Cizincům tam byl vstup zakázán. V roce 1999 tu vznikl národní park, který se stal o osm let později součástí Světového dědictví UNESCO. Místo je to výjimečné rozmanitostí přírody.

videoAndringitra
...
video video

Andringitra

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín