Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme na dobrodružnou výpravu po takzvané pamírské dálnici. Pak se podíváme na slavné italské Benátky trochu jinýma očima. A závěr bude patřit rozpálenému Mexiku, navštívíme horské městečko San Sebastián del Oeste.

Obsah dílu

Přehrát vše
TádžikistánKyrgyzstán

Pamírská dálnice

Říká se jí Pamírská dálnice, má označení M41, místní jí nazývají Pamirskij trakt. Kdysi to bývala jedna z bočních větví Hedvábné stezky. Vede skrz pohoří Pamír a my se tam teď vydáme na jednu dobrodružnou expedici v čele s naším spolupracovníkem Ladislavem Moulisem mladším.

videoPamírská dálnice
...
video video

Pamírská dálnice

Mapa

Itálie

Karneval v Benátkách

Město, které všichni obdivují, ale před kterým musíme také smeknout. Překonalo už tolik katastrof a pokaždé se zvedlo na nohy. Ve slavných Benátkách začíná tradiční karneval. A to je příležitost podívat se na město z trochu jiné stránky. Vezme nás tam zpravodaj ČT Jan Šmíd. Ajak říká: na jedné straně jsou nádherné kulisy a na té druhé trvalá hrozba, všudypřítomné nebezpečí – záplavy. I to jsou Benátky, které jsou pro nás většinou spojené s romantikou a gondolami.

videoKarneval v Benátkách
...
video video

Karneval v Benátkách

Mapa

Mexiko

Sierra Madre

Teď se spolu s Petrem Tomaidesem vydáme do Mexika. V době, kdy tam natáčel, bylo ve městě Puerto Vallarta ve státě Jalisco přes 40 stupňů a tak se rozhodl, že se pojede trochu zchladit do hor Sierra Madre. Vydal se do městečka San sebastian de oeste. Prý je to ideální místo, kde můžete zažít pravou mexickou atmosféru, daleko od rušných měst a populárních turistických míst.

videoSierra Madre
...
video video

Sierra Madre

Mapa

Stopáž30 minut
Rok výroby 2020
 ST HD
ŽánrMagazín