Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vypravíme do Irska, do oblasti Connemara, pak nás čeká polské město Přemyšl a na závěr zamíříme na řecký ostrov Kréta do Chanie.

Obsah dílu

Přehrát vše
Irsko

Moherské útesy

Míříme na západ Irska. Do oblasti, kterou sami Irové považují za opravdový poklad ostrova. Nakoukneme přes okraj jedněch z nejvyšších útesů Evropy. Projedeme se drsnou krajinou, kde se dodnes uchoval venkovský způsob života. Navíc málokdy tady svítí sluníčko. Autoři následující reportáže měli ale na počasí velké štěstí.

videoMoherské útesy
...
video video

Moherské útesy

Mapa

Polsko

Přemyšl

Přezdívá se mu město dýmek a zvonů. V 19. století se přeměnilo spíš na vojenskou pevnost – svého času největší v Rakousku-Uhersku. Řeč je o malebném Přemyšlu, jedné z metropolí Haliče. Město v dnešním jihovýchodním Polsku bylo odedávna důležitým dopravním uzlem, o který se přetahovali různí vládci. Více už náš zpravodaj v Polsku Lukáš Mathé.

videoPřemyšl
...
video video

Přemyšl

Mapa

Řecko

Chania

Míříme na Krétu. Město Chania je prý nejkrásnější na celém ostrově. Autor následující reportáže Miroslav Čapek se tam setkal s Češkou, která na Krétě žije už více než 10 let. Čím jí ostrov uchvátil a co jí na tamním životě baví nejvíc? Jak vypadá toto vyhledávané letovisko v zimě? A co čekat, kdybyste se náhodou ocitli na pravé řecké svatbě?

videoChania
...
video video

Chania

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín