Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme do hlubin amazonského pralesa na území Ekvádoru za příslužníky kmene Waorani. Pak nás vezme Bohumil Vostal na cestu napříč Velkou Británií a závěr bude patři expedici Monoxylon, která se vydala ze Santorini na Krétu se vzácným nákladem.

Obsah dílu

Přehrát vše
Ekvádor

Kmen Waorani

V první reportáži se vypravíme do hlubin amazonského pralesa na území Ekvádoru. Expedice v čele s naším spolupracovníkem Václavem Šilhou se vydala do odlehlých míst, která jsou domovem příslušníků kmene Waorani. Jak tito lidé žijí? Nabízíme vám unikátní reportáž z odvážné expedice.

videoKmen Waorani
...
video video

Kmen Waorani

Mapa

Velká Británie

Od jednoho konce Británie na druhý

S Bohumilem Vostalem se vydáme napříč Spojeným královstvím. Když Brit řekne, že něco je dlouhé jak z Land's Endu do John O'Groats, myslí tím to, co svého času Čechoslováci spojením „Je to jak z Košic do Aše“. Ve Velké Británii jde ale o dvakrát delší vzdálenost. Každý rok se jí snaží mnozí pokořit – a jeden obdivuhodný a zároveň dojemný příběh vám nabídneme.

videoOd jednoho konce Británie na druhý
...
video video

Od jednoho konce Británie na druhý

Mapa

Řecko

Expedice Monoxylon

Naše další cesta bude trochu netradiční, pozveme vás totiž do mladší doby kamenné. Už tehdy si lidé z velkých dubových kmenů stavěli lodě a jak uvidíte v naší reportáži, nebáli se s nimi ani na otevřené moře. Přidejte se s námi k expedici Monoxylon. Objektiv se ke členům expedice přidal na břehu Egejského moře nedaleko Santorini.

videoExpedice Monoxylon
...
video video

Expedice Monoxylon

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín