Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se podíváme do slovinského města Piran, pak zamíříme do Ötztalských Alp za nejzachovalejší evropskou mumií a na závěr se vydáme do Polska na poloostrov Westerplatte.

Obsah dílu

Přehrát vše
Slovinsko

Piran

První reportáž nás vezme do města, kterému se někdy říká slovinské Benátky. Nebo taky nejitalštější slovinské město. A je pravda, že až uvidíte následující reportáž Michala Dvořáčka, možná budete mít pocit, že natáčel v Itálii, ale vypravil se do Slovinska a tím městem o kterém je řeč je Piran. Jedna jeho velká výhoda je ta, že autem se do města nedostanete.

videoPiran
...
video video

Piran

Mapa

ItálieRakousko

Öetzi

V druhé reportáži se vydáme do Ötztalských Alp – na území Rakouska a Itálie. Michala Hergetová natáčela s ženou v horách takzvaného ledového muže. Podle místa nálezu dostal jméno Öetzi a je to nejzachovalejší evropská mumie. Dodnes je předmětem bádání vědců a co se jim o něm zatím podařilo zjistit? To se dozvíte v naší reportáži.

videoÖetzi
...
video video

Öetzi

Mapa

Polsko

Boj proti nacismu

Polsko si během září připomíná osmdesát let od začátku druhé světové války – země tehdy měsíc vzdorovala útoku nacistického Německa, ke kterému se přidal Sovětský svaz. Hrdinný boj skončil porážkou, mnozí polští vlastenci ale unikli a pokračovali v boji na různých frontách. Na svůj podíl v boji proti nacismu jsou Poláci dodnes velmi hrdí. O tom, jak na tuto dobu vzpomínají a co všechno ji v Polsku připomíná, natáčeli Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

videoBoj proti nacismu
...
video video

Boj proti nacismu

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín