Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme do Chorvatska, do města Ston. Pak nás čeká Jihoafrická republika a Kapské město, nejkrásnější pohled na něj je prý ze Stolové hory. A na závěr se vydáme do ruského Uljanovska.

Obsah dílu

Přehrát vše
Chorvatsko

Ston

Kromě koupání v moři nabízí Chorvatsko i mnoho dalšího. Jedním ze zajímavých míst je městečko Ston. Představte si, že právě tady najdete druhou nejdelší zeď na světě – hned po velké čínské zdi. Jednou za rok se zeď dokonce zaplní závodními běžci. Kdysi dávno ale měla plnit samozřejmě jiný účel – chránit místní sůl, protože sůl je přeci nad zlato.

videoSton
...
video video

Ston

Mapa

JAR

Kapské město

Náš londýnský spolupracovník Ivan Kytka se s kamerou tentokrát vypravil do jihoafrického Kapského města a pokusil se pro vás zachytit jeho atmosféru čtvrt století po té, kdy v Jižní Africe padl apartheid. A jak za malou chvíli uvidíte, tak jen s obtížemi odmítal pozvání k tanci.

videoJAR: Kapské město
...
video video

JAR: Kapské město

Mapa

Rusko

Uljanovsk

Když se řekne Uljanovsk, tak dříve narození si jistě vybaví, že v tomto ruském městě se narodil Vladimír Iljič Uljanov alias Lenin. Jeho vize světové komunistické revoluce je už naštěstí minulostí, v Uljanovsku Leninův odkaz stále žije a místní jsou na něj hrdí. Na výlet nejen v prostoru, ale tak trochu i v čase vás teď vezme Šárka Kuchotová a Tomáš Vlach.

videoRusko: Uljanovsk
...
video video

Rusko: Uljanovsk

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín