Magazín zahraničních zajímavostí. V první reportáži vám prozradíme tajemství pěstování rýže od farmářů v Thajsku. Barbora Šámalová nás pak vezme mezi mongolské pastevce a závěr bude patřit květinovému festivalu na Madeiře.

Obsah dílu

Přehrát vše
Thajsko

Farmáři

První reportáž nás dnes zavede do Thajska. Vypravíme se mimo rušná turistická centra, zajímat nás nebudou slunné pláže nebo barevná tržiště. Podíváme se, jak vypadá život tamních farmářů. A dozvíte se i jedno tajemství o pěstování rýže. Třeba se vám bude někdy hodit. Jeden nikdy neví.

videoThajsko: Farmáři
...
video video

Thajsko: Farmáři

Mapa

Mongolsko

Život pastevců

Mongolové o své zemi říkají, že je to krajina pod věčně modrým nebem. Pastevci v odlehlých částech země si prý rádi povídají s každým, kdo k nim zavítá, protože návštěvy k nim nechodí moc často. V reportáži Barbory Šámalové uvidíte, jak to vypadá v mongolské jurtě, nebo jak pastevci bojují s krutou zimou.

videoMongolsko: Život pastevců
...
video video

Mongolsko: Život pastevců

Mapa

Madeira

Festa da Flor

Je to jednoznačně nejbarevnější festival, který se na Madeiře koná. Trvá několik týdnů a celý ostrov se promění v jednu velkou květinovou zahradu. Vrcholem je pak přehlídka alegorických vozů, průvod tanečníků všech věkových kategorií v květinových kostýmech. Je to velká podívaná, posuďte sami.

videoMadeira: Festa da Flor
...
video video

Madeira: Festa da Flor

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín