Magazín zahraničních zajímavostí. Tentokrát se vydáme na festival barev Holi do Indie. Pak zamíříme do lesů uprostřed pouště na jihu Izraele. Závěr bude patřit jednomu z nejkrásnějších ukrajinských měst – městu Lvov.

Obsah dílu

Přehrát vše
Indie

Festival Holi

Nejprve zamíříme do Indie. Kromě slavného Tádž Mahálu vás čeká i jeden z místních festivalů. Jmenuje se Holi a je plný barev, tance a radosti. Náš spolupracovník Michal Gálik projel téměř celý svět a o tomto festivalu říká, že je to jeden z nezapomenutelných cestovatelských zážitků – a jak sami uvidíte uvidíte, nebylo vůbec jednoduché tento festival plný barev natočit.

videoIndie: Festival Holi
...
video video

Indie: Festival Holi

Mapa

Izrael

Jatir

Dále vás pozveme do lesa uprostřed pouště. Nejde o fata morgánu. Ve vyprahlé části jižního Izraele se skutečně rozkládá na desítkách kilometrů čtverečních lesní komplex zvaný Jatir. Díky půl století dřiny tu vznikla úplně nová krajina. Známá francouzská novela se jmenuje „O muži, který sázel stromy“. Reportáž našeho blízkovýchodního zpravodaje Davida Borka by se mohla jmenovat „O stovkách lidí, kteří sázeli stromy“. A není to literární fikce.

videoIzrael: Jatir
...
video video

Izrael: Jatir

Mapa

Ukrajina

Lvov

Říká se mu Jeruzalém východní Evropy, za své město ho považují Poláci i Ukrajinci, před lety byl ale taky zčásti židovský i rakouský. Řeč je o Lvově, jednom z nejkrásnějších míst na Ukrajině. Jeho historické centrum se formovalo za panování polských králů a Habsburků, dnes je celé na seznamu památek UNESCO. A jako jedna velká bouře se tu přehnaly události dvacátého století, stopy jsou vidět skoro na každém kroku. Natáčeli tu Šárka Kuchtová a Tomáš Vlach.

videoUkrajina: Lvov
...
video video

Ukrajina: Lvov

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín