Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se podíváme do kosovské Metochie, pak se vydáme do Bolívie a do Peru a na závěr se vypravíme do gruzínského hlavního města Tbilisi.

Obsah dílu

Přehrát vše
Srbsko

Kosovo

V první reportáži se vydáme do Kosova. Podíváme se třeba do města Prizren, které je prý vůbec nejkrásnějším kosovským městem. Vydáme se na hradby prizrenské pevnosti a projdeme se po starém kamenném mostě. Kromě místních památek, kostelů a mešit ale v Kosovu najdete i jedno neobvyklé místo plné zvláštního moderního umění.

videoSrbsko: Kosovo
...
video video

Srbsko: Kosovo

Mapa

BolíviePeru

Uyuni

Záhady starých civilizací, nádherná příroda a možnost několikadenních dobrodružných výprav. To vše nabízí dvě jihoamerické země, Bolívie a Peru. Do oblíbených turistických destinací, ale i do míst, kam se dostane jen pár vyvolených, se vydala Nikola Tenevová.

videoBolívie: Santos
...
video video

Bolívie: Santos

Mapa

Gruzie

Tbilisi

Metropole Gruzie, Tbilisi, je městem plným protikladů a kontrastů. Když jdete po jeho ulicích, chvíli máte důvěrně známý pocit, jako byste byli doma, uprostřed Evropy. A najednou narazíte na stavby Orientu, které vás v okamžiku přenesou daleko na východ. Mimo to tu najdete i známé stavby socialismu, které pamatují éru, kdy byla Gruzie součástí Sovětského svazu.

videoGruzie: Tbilisi
...
video video

Gruzie: Tbilisi

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín