28 minut

13. ledna 2019

Část: Itálie: Benátky

Obsah dílu

Maroko: Chefchaouen — Indonésie: Sumba — Itálie: Benátky

Části dílu

00:54
Maroko: Chefchaouen
  Slyšeli jste někdy o marockém modrém městě? Že ne? Tak přijměte pozvání do města Chefchaouen. Je to město, které vypadá jako z pohádky. Autor následující reportáže Martin Vrbický se pro vás samozřejmě snažil zjistit proč je město právě modré, ale nebylo to až tak jednoduché. Každopádně ale, město je to nádherné.
  07:29
  Indonésie: Sumba
   Indonéský ostrov Sumba nepatří mezi časté destinace cestovních kanceláří. Život tamních obyvatel stále ovládají prvky víry Marapu založené na uctívání duchů předků. To se projevuje například na velkolepých pohřbech s krutými rituály obětování zvířat. Většina obyvatel Sumby se přitom dnes už hlásí ke křesťanství. Včetně muže, který má dvanáct manželek. O živých i mrtvých na Sumbě natáčel Martin Mikule.
   17:35
   Itálie: Benátky
    Kdo by neznal Benátky. Město, kde jsou hlavním dopravním prostředkem lodě, ale také samozřejmě město nádherných paláců a karnevalů, které snad nikdy nekončí. Jenže pozor, Benátky jsou také městem, kde žijí normální lidé, kteří musí karnevalové kostýmy i lodě vyrobit a udržovat. S Miroslavem Čapkem se mezi ně podíváme.
    26:52
    Soutěž
     Jak se jmenuje tzv. modré město v Maroku?A) ChefchaouenB) CasablancaC) Rabat
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     20. ledna 2019

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám