Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se podíváme na chorvatský ostrov Nin. V další reportáži se vydáme po stopách Egona Shieleho v rakouském Tullnu a závěr bude patřit americkému Kansasu

Obsah dílu

Přehrát vše
Chorvatsko

Nin

Říká se mu město slavné minulosti, je to nejstarší chorvatské královské město. Jmenuje se Nin, leží na stejnojmenném ostrově. S pevninou ho spojují dva mosty. V první reportáži se projdeme úzkými uličkami města a vypravíme se samozřejmě i na tamní pláže, nebo do místní saliny. Sůl z mořské vody tady získávají stejným způsobem, jako v dobách dávno minulých.

videoChorvatsko: Nin
...
video video

Chorvatsko: Nin

Mapa

Rakousko

Tulln

Do rodiště expresionisty Egona Schieleho – do rakouského města Tulln - se vypravili naši spolupracovníci Denisa Bukvajová a Tomáš Voženílek. Městem vede Schieleho naučná stezka, která vás dovede k jeho rodnému domu nebo do místních krásných zahrad. Malý Egon Schiele miloval železnici, v naší reportáži se dozvíte proč.

videoRakousko: Tulln
...
video video

Rakousko: Tulln

Mapa

USA

Kansas

Na závěr zamíříme do Ameriky, konkrétně do státu Kansas. Prý tam mají nejkrásnější západy slunce a největší kus nebe v celých Spojených státech. Na místních prériích se také prohánějí stáda bizonů a jakoby úplně všude kvetly slunečnice. Autor naší reportáže Jan Svatoš projel tento americký stát křížem krážem.

videoUSA: Kansas
...
video video

USA: Kansas

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2018
 ST HD
ŽánrMagazín