Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme na Borneo, tamní ekosystém patří mezi ty nejohroženější. Pak navštívíme jediné místo na světě, kde se pěstuje čaj Rooibos. A na závěr se vydáme za potomky Karajímů, Krymčaků a Krymských Tatarů

Obsah dílu

Přehrát vše
Malajsie

Borneo

V první reportáži zamíříme na severní cíp Bornea – do malajského státu Sabah. Naším cílem bude jeden z nejohroženějších ekosystémů. Dozvíte se také spoustu zajímavostí o jednom z nejvzácnějších primátů na světě. Je to zvláštní druh opice, jmenuje se Kahau nosatý a má skutečně velký nos. Průvodcem nám po Borneu bude člověk nejpovolanější – Stanislav Lhota, který v této oblasti působí už dvanáct let.

videoMalajsie: Borneo
...
video video

Malajsie: Borneo

Mapa

JAR

Rooibos

Během prázdnin si v Objektivu připomene vždy jednu reportáž, kterou jste už viděli a která byla nějakým způsobem výjimečná. Dnes to bude reportáž Martina Mikuleho, který natáčel v Jihoafrické republice v jedné malé oblasti Západního Kapska. A v čem je tohle místo zajímavé? Je to jediné místo na světě, kde se pěstuje sytě červenohnědý čaj nasládlé chuti - Rooibos. Možná ho také pijete.

videoJAR: Rooibos
...
video video

JAR: Rooibos

Mapa

Ukrajina

Krym

Ve třetí reportáži se s Objektivem podíváme na Krym a do stepí jižní Ukrajiny. Žijí tam potomci tří původních národů, na kterých se podepsaly tragické události dvacátého století. Krymští Tataři, Karajímové i Krymčakové se snaží své tradice zachovat, i když doba jim zrovna nepřeje. Více v reportáži Šárky Kuchtové a Tomáše Vlacha.

videoUkrajina: Krym
...
video video

Ukrajina: Krym

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2018
 ST HD
ŽánrMagazín