Magazín zahraničních zajímavostí. V úvodu se vypravíme do nejzápadnější části Ukrajiny, do Zakarpatí. Druhá reportáž bude o historii a zajímavostech Singapuru a závěr bude patřit japonskému Tokiu.

Obsah dílu

Přehrát vše
Ukrajina

Zakarpatí

Zakarpatská oblast je dnešní oficiální název území na samém západě Ukrajiny. Pro mnohé z nás je spíše známější pod názvem Podkarpatská Rus a máme s tímto územím mnohem více společného, než by se mohlo na první pohled zdát. Více se dozvíte v reportáži Martina Vrbického.

videoUkrajina: Zakarpatí
...
video video

Ukrajina: Zakarpatí

Mapa

Singapur

Historie

Náš spolupracovník Ivan Kytka, jehož jméno máte nepochybně spojeno s Londýnem, nás teď zavede do jedné z bývalých britských kolonií, do Singapuru, který před dvěma lety oslavil půlstoletí nezávislosti. Provede nás historií ostrovního státu a čtvrtěmi, do kterých ho rozdělili kdysi právě angličtí kolonizátoři. A všimněte si košile, kterou má Ivan Kytka na sobě. Okamžitě z ní totiž poznáte, jaké je v Singapuru vedro.

videoSingapur: Historie
...
video video

Singapur: Historie

Mapa

Japonsko

Tokio

V reportáži Martina Knejpa se teď podíváme do japonského Tokia, které je jedním z nejmodernějších měst na světě. Jak za chvíli uvidíte, je to ve městě vidět na každém kroku. A dozvíte se třeba i to, jak se slaví svátek Hanami. Jde o pozorování květů sakury a v Japonsku je tento svátek oblíbený už po několik staletí.

videoJaponsko: Tokio
...
video video

Japonsko: Tokio

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD