Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Madagaskar

Přírodní bohatství

Čtvrtý největší ostrov světa, Madagaskar, bývá někdy označován jako ráj pro přírodovědce. Díky izolaci od okolního světa je zdejší fauna a flora unikátní. Jak ale říká autor reportáže Jiří Bálek, o to více je zranitelná. Ostrov ukrývá značné bohatství i pod zemí. Najdete tu jedno z největších světových nalezišť safírů. A právě mezi hledače drahokamů se s Objektivem podíváme.

videoMadagaskar: Přírodní bohatství
...
video video

Madagaskar: Přírodní bohatství

Mapa

Japonsko

Miyazu

Daniel Novotný nás vezme do jednoho malebného městečka Miyazu na ostrově Honšú nedaleko Kjóta. Dozvíte se třeba, jak vypadá typický japonský byt, proč se jen vyvolení nemusí krčit, když prochází dveřmi. A zjistíte, jak je to s tím mostem, na který se musíte dívat hlavou dolů, abyste zjistili, kam přesně vede.

videoJaponsko: Miyazu
...
video video

Japonsko: Miyazu

Mapa

Omán

Život v Ománu

A na závěr nás čeká jedna ze zemí Arabského poloostrova. Je to země, kam jsme se s Objektivem zatím ještě nepodívali, a to už je co říct. Tou zemí je Omán. Je to ropná velmoc. Převážnou část země tvoří nekonečná poušť. Náš spolupracovník Daniel Dedera vám toho ve své reportáži stihne ukázat hodně. Třeba tradiční výrobu lodí z teakového dřeva, vezme nás mezi tamní rybáře nebo velbloudáře.

videoOmán: Život v Ománu
...
video video

Omán: Život v Ománu

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 ST HD