28 minut

8. říjen 2017

Obsah dílu

Madagaskar: Přírodní bohatství — Japonsko: Miyazu — Omán: Život v Ománu

Části dílu

00:53
Madagaskar: Přírodní bohatství
  Čtvrtý největší ostrov světa, Madagaskar, bývá někdy označován jako ráj pro přírodovědce. Díky izolaci od okolního světa je zdejší fauna a flora unikátní. Jak ale říká autor reportáže Jiří Bálek, o to více je zranitelná. Ostrov ukrývá značné bohatství i pod zemí. Najdete tu jedno z největších světových nalezišť safírů. A právě mezi hledače drahokamů se s Objektivem podíváme.
  09:33
  Japonsko: Miyazu
   Daniel Novotný nás vezme do jednoho malebného městečka Miyazu na ostrově Honšú nedaleko Kjóta. Dozvíte se třeba, jak vypadá typický japonský byt, proč se jen vyvolení nemusí krčit, když prochází dveřmi. A zjistíte, jak je to s tím mostem, na který se musíte dívat hlavou dolů, abyste zjistili, kam přesně vede.
   17:45
   Omán: Život v Ománu
    A na závěr nás čeká jedna ze zemí Arabského poloostrova. Je to země, kam jsme se s Objektivem zatím ještě nepodívali, a to už je co říct. Tou zemí je Omán. Je to ropná velmoc. Převážnou část země tvoří nekonečná poušť. Náš spolupracovník Daniel Dedera vám toho ve své reportáži stihne ukázat hodně. Třeba tradiční výrobu lodí z teakového dřeva, vezme nás mezi tamní rybáře nebo velbloudáře.
    26:40
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     15. říjen 2017

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám